San Jamar Tabletop Full-fold Napkin Dispenser – Full Fold Dispenser – 200 x Napkin – 6.3″ Height x 7.5″ Width x 6.1″ Depth – Plastic – Black – Impact Resistant, Long Lasting, Hygienic, Break Resistant – 1 Each
Additional information
| Brand | San Jamar |
|---|---|
| Product Type | Napkin Dispenser |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Dispenser Type | Full Fold |
| Height | 6.3" |
| Width | 7.5" |
| Depth | 6.1" |
| Capacity | 200 x Napkin |
| Certifications & Standards | NSF |
| Brand Name | San Jamar |
| Features | Break Resistant |
| Form Factor | Tabletop |
| Manufacturer | San Jamar |
| Product Name | Tabletop Full-fold Napkin Dispenser |
| Product Line | Venue |
| Manufacturer Part Number | H4005TBK |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Napkin dispenser provides an attractive, flexible way to dispense full-fold napkins (sold separately) at the table. Insert space allows you to showcase your customized promotional advertising to promote special events, unique messages and more. One-at-a-time dispensing reduces waste up to 30 percent to help you keep costs low. Impact-resistant plastic construction holds up through daily use for long-lasting performance.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |
San Jamar Tabletop Full-fold Napkin Dispenser – Full Fold Dispenser – 200 x Napkin – 6.3″ Height x 7.5″ Width x 6.1″ Depth – Plastic – Black – Impact Resistant, Long Lasting, Hygienic, Break Resistant – 1 Each
Additional information
| Brand | San Jamar |
|---|---|
| Product Type | Napkin Dispenser |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Dispenser Type | Full Fold |
| Height | 6.3" |
| Width | 7.5" |
| Depth | 6.1" |
| Capacity | 200 x Napkin |
| Certifications & Standards | NSF |
| Brand Name | San Jamar |
| Features | Break Resistant |
| Form Factor | Tabletop |
| Manufacturer | San Jamar |
| Product Name | Tabletop Full-fold Napkin Dispenser |
| Product Line | Venue |
| Manufacturer Part Number | H4005TBK |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Napkin dispenser provides an attractive, flexible way to dispense full-fold napkins (sold separately) at the table. Insert space allows you to showcase your customized promotional advertising to promote special events, unique messages and more. One-at-a-time dispensing reduces waste up to 30 percent to help you keep costs low. Impact-resistant plastic construction holds up through daily use for long-lasting performance.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |



