Rubbermaid Commercial 12″ Head Steel Sponge Mop – 12″ Cellulose Head Steel Handle – Refillable – 6 / Carton – Bronze
Additional information
| Brand | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Product Type | Sponge Mop |
| Head Material | Cellulose |
| Handle Material | Steel |
| Product Color | Bronze |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Head Width | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Height | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Width | 14" |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Features | Refillable |
| Length | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Product Name | 12" Head Steel Sponge Mop |
| Manufacturer Part Number | 6435BZECT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Steel Sponge Mop with cellulose head offers an easy-to-use cleaning system. Handle mounted lever allows squeeze-action wringing. Refill heads are sold separately.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
Rubbermaid Commercial 12″ Head Steel Sponge Mop – 12″ Cellulose Head – Steel Handle – Refillable – 1 Each
Additional information
| Brand | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Product Type | Sponge Mop |
| Head Material | Cellulose |
| Handle Material | Steel |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Head Width | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Features | Refillable |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Product Name | 12" Head Steel Sponge Mop |
| Manufacturer Part Number | 6435BZE |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Steel Sponge Mop with cellulose head offers an easy-to-use cleaning system. Handle mounted lever allows squeeze-action wringing. Refill heads are sold separately.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |












