Royal Sovereign LED Open Business Sign – 1 Each – Open Print/Message – 24.4″ Width x 13.4″ Height – Rectangular Shape – Energy Efficient – Blue
Additional information
| Brand | Royal Sovereign International |
|---|---|
| Product Type | LED Sign |
| Display Screen Type | LED |
| Number Of Preprogrammed Graph | 1 |
| Product Color | Blue |
| Color Details | Red Lettering |
| Country Of Origin | China |
| Shape | Rectangular |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 13.4" |
| Width | 24.4" |
| Depth | 2.8" |
| Certifications & Standards | <p>UL Listed Certification</p> |
| Brand Name | Royal Sovereign |
| Features | Energy Efficient |
| Language | English |
| Manufacturer | Royal Sovereign International |
| Product Model | RSB-1340E |
| Product Name | LED Open Business Sign |
| Mount Type | Hanging |
| Application/Usage | Gas Station |
| Manufacturer Part Number | RSB-1340E |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Let your customers know you are open for business with this bright, durable, acrylic LED sign that is visible from more than 100' away. Ideal for retail and service businesses, restaurants, bars and more, the sign easily switches from steadily on to continuously flashing to off. It uses very little energy compared to neon and has a projected life of 80, 000 hours. Easily mount with included hooks, chain and mounting screws. Sign includes a power adapter.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul> <li>LED Open Sign</li> <li>Mounting Hardware</li> <li>Hang Chain</li> <li>Installation</li> </ul> |
| Additional Information | <ul> <li>Bright LED lighting illuminates large durable acrylic sign </li> <li>Enhances curb appeal and keeps customers coming back </li> <li>Energy Efficient – Pennies a day to operate </li> </ul> |
| Weight (Approximate) | 2.80 lb |
Royal Sovereign LED Open Business Sign – 1 Each – Open Print/Message – 24.4″ Width x 13.4″ Height – Rectangular Shape – Energy Efficient – Blue
Additional information
| Brand | Royal Sovereign International |
|---|---|
| Product Type | LED Sign |
| Display Screen Type | LED |
| Number Of Preprogrammed Graph | 1 |
| Product Color | Blue |
| Color Details | Red Lettering |
| Country Of Origin | China |
| Shape | Rectangular |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 13.4" |
| Width | 24.4" |
| Depth | 2.8" |
| Certifications & Standards | <p>UL Listed Certification</p> |
| Brand Name | Royal Sovereign |
| Features | Energy Efficient |
| Language | English |
| Manufacturer | Royal Sovereign International |
| Product Model | RSB-1340E |
| Product Name | LED Open Business Sign |
| Mount Type | Hanging |
| Application/Usage | Gas Station |
| Manufacturer Part Number | RSB-1340E |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Let your customers know you are open for business with this bright, durable, acrylic LED sign that is visible from more than 100' away. Ideal for retail and service businesses, restaurants, bars and more, the sign easily switches from steadily on to continuously flashing to off. It uses very little energy compared to neon and has a projected life of 80, 000 hours. Easily mount with included hooks, chain and mounting screws. Sign includes a power adapter.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul> <li>LED Open Sign</li> <li>Mounting Hardware</li> <li>Hang Chain</li> <li>Installation</li> </ul> |
| Additional Information | <ul> <li>Bright LED lighting illuminates large durable acrylic sign </li> <li>Enhances curb appeal and keeps customers coming back </li> <li>Energy Efficient – Pennies a day to operate </li> </ul> |
| Weight (Approximate) | 2.80 lb |
Royal Sovereign LED Open Business Sign – 1 Each – Open Print/Message – 24.4″ Width x 13.4″ Height – Rectangular Shape – Energy Efficient – Blue
Additional information
| Brand | Royal Sovereign International |
|---|---|
| Product Type | LED Sign |
| Display Screen Type | LED |
| Number Of Preprogrammed Graph | 1 |
| Product Color | Blue |
| Color Details | Red Lettering |
| Country Of Origin | China |
| Shape | Rectangular |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 13.4" |
| Width | 24.4" |
| Depth | 2.8" |
| Certifications & Standards | <p>UL Listed Certification</p> |
| Brand Name | Royal Sovereign |
| Features | Energy Efficient |
| Language | English |
| Manufacturer | Royal Sovereign International |
| Product Model | RSB-1340E |
| Product Name | LED Open Business Sign |
| Mount Type | Hanging |
| Application/Usage | Gas Station |
| Manufacturer Part Number | RSB-1340E |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Let your customers know you are open for business with this bright, durable, acrylic LED sign that is visible from more than 100' away. Ideal for retail and service businesses, restaurants, bars and more, the sign easily switches from steadily on to continuously flashing to off. It uses very little energy compared to neon and has a projected life of 80, 000 hours. Easily mount with included hooks, chain and mounting screws. Sign includes a power adapter.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul> <li>LED Open Sign</li> <li>Mounting Hardware</li> <li>Hang Chain</li> <li>Installation</li> </ul> |
| Additional Information | <ul> <li>Bright LED lighting illuminates large durable acrylic sign </li> <li>Enhances curb appeal and keeps customers coming back </li> <li>Energy Efficient – Pennies a day to operate </li> </ul> |
| Weight (Approximate) | 2.80 lb |
Royal Sovereign LED Open Business Sign – 1 Each – Open Print/Message – 24.4″ Width x 13.4″ Height – Rectangular Shape – Energy Efficient – Blue
Additional information
| Brand | Royal Sovereign International |
|---|---|
| Product Type | LED Sign |
| Display Screen Type | LED |
| Number Of Preprogrammed Graph | 1 |
| Product Color | Blue |
| Color Details | Red Lettering |
| Country Of Origin | China |
| Shape | Rectangular |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 13.4" |
| Width | 24.4" |
| Depth | 2.8" |
| Certifications & Standards | <p>UL Listed Certification</p> |
| Brand Name | Royal Sovereign |
| Features | Energy Efficient |
| Language | English |
| Manufacturer | Royal Sovereign International |
| Product Model | RSB-1340E |
| Product Name | LED Open Business Sign |
| Mount Type | Hanging |
| Application/Usage | Gas Station |
| Manufacturer Part Number | RSB-1340E |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Let your customers know you are open for business with this bright, durable, acrylic LED sign that is visible from more than 100' away. Ideal for retail and service businesses, restaurants, bars and more, the sign easily switches from steadily on to continuously flashing to off. It uses very little energy compared to neon and has a projected life of 80, 000 hours. Easily mount with included hooks, chain and mounting screws. Sign includes a power adapter.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul> <li>LED Open Sign</li> <li>Mounting Hardware</li> <li>Hang Chain</li> <li>Installation</li> </ul> |
| Additional Information | <ul> <li>Bright LED lighting illuminates large durable acrylic sign </li> <li>Enhances curb appeal and keeps customers coming back </li> <li>Energy Efficient – Pennies a day to operate </li> </ul> |
| Weight (Approximate) | 2.80 lb |









