Roaring Spring New York (NYS) Regents Exam Paper – 250 Sheets – 500 Pages – Printed – Both Side Ruling Surface – Blue Margin – 20 lb Basis Weight – 75 g/m² Grammage – 10″ x 8″ – 2″ x 8″ x 10″ – White Paper – 250 / Pack
Additional information
| Brand | Roaring Spring Paper Products |
|---|---|
| Product Type | Handwriting Sheet |
| Sheet Size | 10" x 8" |
| Sheet Type | Printed |
| Number Of Pages | 500 |
| Product Condition | New |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 20 lb |
| Grammage | 75 g/m² |
| Number Of Sheets | 250 |
| Ruling Surface Side | Both Side |
| Ruling Line Color | Blue |
| Margin Color | Blue |
| Country Of Origin | United States |
| Post Consumer Waste% | 2000-01-01T06:00:00.000Z |
| Height | 2001-02-01T06:00:00.000Z |
| Width | 2001-08-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | Roaring Spring |
| Features | Smooth |
| Length | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Product Name | New York (NYS) Regents Exam Paper |
| Package Type | Bulk |
| Manufacturer Part Number | 77522 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>NY Exam Paper is specifically printed for use on NY State Regency placement tests. The "Plain" format features horizontal blue lines and blue margin only. Sheets are smooth, 20 lb. white, offset writing paper. Each one is folded to a finished size of 8" x 10".</p> |
| Packaged Quantity | 250 / Pack |
Roaring Spring New York (NYS) Regents Exam Paper – 250 Sheets – 500 Pages – Printed – Both Side Ruling Surface – Blue Margin – 20 lb Basis Weight – 75 g/m² Grammage – 10″ x 8″ – 2″ x 8″ x 10″ – White Paper – 250 / Pack
Additional information
| Brand | Roaring Spring Paper Products |
|---|---|
| Product Type | Handwriting Sheet |
| Sheet Size | 10" x 8" |
| Sheet Type | Printed |
| Number Of Pages | 500 |
| Product Condition | New |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 20 lb |
| Grammage | 75 g/m² |
| Number Of Sheets | 250 |
| Ruling Surface Side | Both Side |
| Ruling Line Color | Blue |
| Margin Color | Blue |
| Country Of Origin | United States |
| Post Consumer Waste% | 2000-01-01T06:00:00.000Z |
| Height | 2001-02-01T06:00:00.000Z |
| Width | 2001-08-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | Roaring Spring |
| Features | Smooth |
| Length | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Product Name | New York (NYS) Regents Exam Paper |
| Package Type | Bulk |
| Manufacturer Part Number | 77522 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>NY Exam Paper is specifically printed for use on NY State Regency placement tests. The "Plain" format features horizontal blue lines and blue margin only. Sheets are smooth, 20 lb. white, offset writing paper. Each one is folded to a finished size of 8" x 10".</p> |
| Packaged Quantity | 250 / Pack |





