Read Right Whiteboard Eraser Spray Cleaner Refill

Login to View Prices
Read Right Whiteboard Eraser Spray Cleaner Refill – Spray – 3 / Box – Assorted
Additional information
| Brand | Advantus Corp |
|---|---|
| Product Type | Chalkboard/Whiteboard Cleaner |
| Product Color | Assorted |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Spray |
| Height | 0.90" |
| Width | 1.60" |
| Brand Name | Read Right |
| Features | Easy to Use |
| Length | 2.75" |
| Manufacturer | Advantus Corp |
| Product Name | Whiteboard Eraser Spray Cleaner Refill |
| Application/Usage | Whiteboard |
| Manufacturer Part Number | RR15103 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Spray cleaner refill pack features a highly effective solution to help you remove residual dry-erase ink from your board to keep it looking like new. Spray bottle with an extended nozzle allows you to accurately spray the cleaner to prevent wasteful use. Easy-to-use design allows you to quickly replace depleted bottles as needed. Spray cleaner refill is designed for the Read Right Magnetic Whiteboard Eraser with Built-in Spray Cleaner (sold separately).</p> |
| Packaged Quantity | 3 / Box |
| Recommended Use | Ink Remover |




