Paper Mate Flair Metallic Color Felt Tip Pens – 1 Each
Additional information
| Brand | Newell Brands |
|---|---|
| Product Type | Porous Point Pen |
| Country Of Origin | Mexico |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 7.60" |
| Width | 5.75" |
| Brand Name | Paper Mate |
| Features | Smear Resistant |
| Length | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | Newell Brands |
| Product Name | Flair Metallic Color Felt Tip Pens |
| Product Line | Flair |
| Manufacturer Part Number | 2129448 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Felt tip pen features a metallic color that creates a more vivid color to make your writing stand out. Smear-resistant ink produces legible results that won't bleed through paper. Pocket clip secures tightly in a convenient location to ensure it stays within quick reach. Pen is perfect for doodling, coloring, journaling, writing notes and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Paper Mate Flair Metallic Color Felt Tip Pens – 1 Each
Additional information
| Brand | Newell Brands |
|---|---|
| Product Type | Porous Point Pen |
| Country Of Origin | Mexico |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 7.60" |
| Width | 5.75" |
| Brand Name | Paper Mate |
| Features | Smear Resistant |
| Length | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | Newell Brands |
| Product Name | Flair Metallic Color Felt Tip Pens |
| Product Line | Flair |
| Manufacturer Part Number | 2129448 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Felt tip pen features a metallic color that creates a more vivid color to make your writing stand out. Smear-resistant ink produces legible results that won't bleed through paper. Pocket clip secures tightly in a convenient location to ensure it stays within quick reach. Pen is perfect for doodling, coloring, journaling, writing notes and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |











