Officemate Mountable Wall File

Login to View Prices
Officemate Mountable Wall File – 10.6″ Height x 13″ Width x 4.1″ Depth – Clear – Plastic – 2 / Box
Additional information
| Brand | Officemate, LLC |
|---|---|
| Product Type | Wall Pocket |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 10.6" |
| Width | 13" |
| Depth | 4.1" |
| Brand Name | Officemate |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Product Name | Mountable Wall File |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Application/Usage | Document Storage |
| Manufacturer Part Number | 21404 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Space-saving, Mountable Wall File offers a unique design to conveniently add more files. Wall file holds letter-size documents and smaller items to keep your supplies organized. Easily mount to walls or partitions with included double-sided tape and mounting screws. Wall file is made of plastic for enhanced durability. Adjustable partition hanger is not included. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1014570495.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 2 / Box |
| Package Contents | <ul><li>Space Saving Filing System</li><li>Double Sided Tape</li><li>Mounting Screws</li></ul> |
Officemate Mountable Wall File

Login to View Prices
Officemate Mountable Wall File – 7″ Height x 13″ Width x 4.1″ Depth – Smoke – Plastic – 1 Each
Additional information
| Brand | Officemate, LLC |
|---|---|
| Product Type | Wall Pocket |
| Product Color | Smoke |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-07-01T05:00:00.000Z |
| Width | 13" |
| Depth | 4.1" |
| Brand Name | Officemate |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Product Name | Mountable Wall File |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Application/Usage | File Organization |
| Manufacturer Part Number | 21431 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Space-saving, Mountable Wall File offers a unique design to conveniently add more files. Wall file holds letter-size documents and smaller items to keep your supplies organized. Easily mount to walls or partitions with included double-sided tape and mounting screws. Wall file is made of plastic for enhanced durability. Adjustable partition hanger is not included. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1014570496.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul><li>Space Saving Filing System</li><li>Double Sided Tape</li><li>Mounting Screws</li></ul> |
Officemate Mountable Wall File

Login to View Prices
Officemate Mountable Wall File – 7″ Height x 13″ Width x 4.1″ Depth – Clear – Plastic – 1 Each
Additional information
| Brand | Officemate, LLC |
|---|---|
| Product Type | Wall Pocket |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-07-01T05:00:00.000Z |
| Width | 13" |
| Depth | 4.1" |
| Brand Name | Officemate |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Product Name | Mountable Wall File |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Application/Usage | File Organization |
| Manufacturer Part Number | 21434 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Space-saving, Mountable Wall File offers a unique design to conveniently add more files. Wall file holds letter-size documents and smaller items to keep your supplies organized. Easily mount to walls or partitions with included double-sided tape and mounting screws. Wall file is made of plastic for enhanced durability. Adjustable partition hanger is not included. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1014570497.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul><li>Space Saving Filing System</li><li>Double Sided Tape</li><li>Mounting Screws</li></ul> |
Officemate Mountable Wall File

Login to View Prices
Officemate Mountable Wall File – 14.5″ Height x 13″ Width x 4.1″ Depth – Smoke – Plastic – 3 / Box
Additional information
| Brand | Officemate, LLC |
|---|---|
| Product Type | Wall Pocket |
| Product Color | Smoke |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 14.5" |
| Width | 13" |
| Depth | 4.1" |
| Brand Name | Officemate |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Product Name | Mountable Wall File |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Application/Usage | Document Storage |
| Manufacturer Part Number | 21421 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Space-saving, Mountable Wall File offers a unique design to conveniently add more files. Wall file holds letter-size documents and smaller items to keep your supplies organized. Easily mount to walls or partitions with included double-sided tape and mounting screws. Wall file is made of plastic for enhanced durability. Adjustable partition hanger is not included. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1014309736.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 3 / Box |
| Package Contents | <ul><li>Space Saving Filing System</li><li>Double Sided Tape</li><li>Mounting Screws</li></ul> |






