Officemate Double Storage Top-Opening Form Holder

Login to View Prices
Officemate Double Storage Top-opening Form Holder – 0.75″ Clip Capacity – Top Opening – 9″ x 12″ – Plastic – Gray – 1 Each
Additional information
| Brand | Officemate, LLC |
|---|---|
| Product Type | Storage Clipboard |
| Sheet Size | 9" Width x 12" Length |
| Compartment Accessibility | Top Opening |
| Product Color | Gray |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 30% |
| Assembly Required | No |
| Board Material | Plastic |
| Clip Capacity | 0.75" |
| Height | 10.3" |
| Width | 2.4" |
| Depth | 13.8" |
| Brand Name | Officemate |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Product Name | Double Storage Top-opening Form Holder |
| Manufacturer Part Number | 83357 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Top-opening form holder is made of durable, recycled plastic with ergonomic, soft hand holds. Open easily with a push button. Form holder holds letter-size and A-4-size documents. Design also includes double storage with two compartments, three clips/pens compartments, and separate pen/pencil compartment. Plastic clip capacity is 3/4". Plastic is made with post-consumer material. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1017965583.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Weight (Approximate) | 2.25 lb |









