Officemate Binder Clips – Medium – 9″ Length x 2.4″ Width – 0.62″ Size Capacity – for File – Corrosion Resistant, Durable – 12 / Pack – Black
Additional information
| Brand | Officemate, LLC |
|---|---|
| Product Type | Binder Clip |
| Container Type | Box |
| Size Standard | Medium |
| Quantity Per Container | 12 |
| Size Capacity | 0.62" |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 1.4" |
| Width | 2.4" |
| Depth | 4.8" |
| Brand Name | Officemate |
| Features | Durable |
| Length | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Product Name | Binder Clips |
| Application/Usage | File |
| Manufacturer Part Number | 99050PK |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Durable binder clips offer wire handles for versatile use. Handles can remain upright for effortless handling and hanging. Fold handles flat to easily store. Reusable clips are perfect for temporary binding. Clips are made with a corrosion-resistant coating to enhance longevity. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1036605130.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 12 / Pack |











