MooreCo Hierarchy Book Box – 15″ Width x 13.5″ Depth x 4″ Height – Metal Wire – Black
Additional information
| Brand | MooreCo, Inc |
|---|---|
| Product Type | Shelf |
| Product Color | Black |
| Product Material | Metal Wire |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Recycled | No |
| Recycled Content | 1950-01-01T06:00:00.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1950-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 2001-04-01T06:00:00.000Z |
| Width | 15" |
| Depth | 13.5" |
| Brand Name | MooreCo |
| Manufacturer | MooreCo, Inc |
| Product Name | Hierarchy Book Box |
| Manufacturer Part Number | 66661 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Add instant storage to your MooreCo Hierarchy Student Desk or Table with this Wire Book Box. It is made of metal wire to books, binders and other school supplies. Front and back are open for easy access. Book Box includes mounting hardware for immediate attachment to Hierarchy Cloud 9 Desk and Table, Creator Table and many others (all sold separately). Black metal wire goes well with black metal legs on your Hierarchy table or desk.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Weight (Approximate) | 3 lb |
MooreCo Hierarchy Book Box – 15″ Width x 13.5″ Depth x 4″ Height – Metal Wire – Chrome
Additional information
| Brand | MooreCo, Inc |
|---|---|
| Product Type | Shelf |
| Product Color | Chrome |
| Product Material | Metal Wire |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Recycled | No |
| Recycled Content | 1950-01-01T06:00:00.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1950-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 2001-04-01T06:00:00.000Z |
| Width | 15" |
| Depth | 13.5" |
| Brand Name | MooreCo |
| Manufacturer | MooreCo, Inc |
| Product Name | Hierarchy Book Box |
| Manufacturer Part Number | 66662 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Add instant storage to your MooreCo Hierarchy Student Desk or Table with this Wire Book Box. It is made of metal wire to books, binders and other school supplies. Front and back are open for easy access. Book Box includes mounting hardware for immediate attachment to Hierarchy Cloud 9 Desk and Table, Creator Table and many others (all sold separately). Chrome metal wire goes well with chrome metal legs on your Hierarchy table or desk.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Weight (Approximate) | 3 lb |



