Lorell Trace Single-Wide Four-Opening Cubby – 4 Compartment(s) – 65.9″ Height x 12″ Width x 18″ Depth – Black – Metal – 1 Each
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Storage Rack |
| Total Number Of Compartments | 4 |
| Product Color | Black |
| Product Material | Metal |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 65.9" |
| Width | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Depth | 18" |
| Brand Name | Lorell |
| Features | Stackable |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Trace Single-Wide Four-Opening Cubby |
| Application/Usage | Shoes |
| Manufacturer Part Number | 1925 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Single-Wide Four-Opening Cubby offers storage and display options for your personal belongings and a small-saving, slim design. It can be configured in countless ways with any locker or cubby in Lorell Metal Locker line to accent a wall or divide a space. Store bags, books, shoes and other items in this 12" wide efficient cubby. Single-wide unit includes four stacked cubbies with no doors for easy access. All-metal construction features reinforced panels that are concealed for a smooth, refined appearance both inside and out. Four leveling glides with 7/8" adjustment ensure proper alignment and operation, and are accessible from inside the cubby.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Lorell Trace Single-Wide Four-Opening Cubby – 4 Compartment(s) – 65.9″ Height x 12″ Width x 18″ Depth – Metallic Silver – Metal – 1 Each
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Storage Rack |
| Total Number Of Compartments | 4 |
| Product Color | Metallic Silver |
| Product Material | Metal |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 65.9" |
| Width | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Depth | 18" |
| Brand Name | Lorell |
| Features | Stackable |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Trace Single-Wide Four-Opening Cubby |
| Application/Usage | Shoes |
| Manufacturer Part Number | 1926 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Single-Wide Four-Opening Cubby offers storage and display options for your personal belongings and a small-saving, slim design. It can be configured in countless ways with any locker or cubby in Lorell Metal Locker line to accent a wall or divide a space. Store bags, books, shoes and other items in this 12" wide efficient cubby. Single-wide unit includes four stacked cubbies with no doors for easy access. All-metal construction features reinforced panels that are concealed for a smooth, refined appearance both inside and out. Four leveling glides with 7/8" adjustment ensure proper alignment and operation, and are accessible from inside the cubby.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |













