Lorell Relevance Series Offset Square Leg – Powder Coated Silver Square Leg Base – 28.50″ Height x 7.87″ Width – Assembly Required – 1 Each
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Table Base |
| Base Style | Square Leg |
| Base Material | Metal |
| Assembly Description | Assembly Required |
| Base Color/Finish | Powder Coated Silver |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 28.50" |
| Width | 7.87" |
| Brand Name | Lorell |
| Features | Durable |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Relevance Series Offset Square Leg |
| Product Line | Relevance |
| Application/Usage | Workstation |
| Manufacturer Part Number | 16250 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Offset Square Leg is part of Lorell Relevance Series, versatile and stylish office furniture that configures to meet your needs. Offset leg and three Relevance Wide Side Legs support three 120-degree tabletops (all sold separately) to create the Relevance 120 Workstation for three workers. Use personal barriers (sold separately) to create safer distances between your employees. Square leg tube is made of metal with a silver powder-coated surface for durability. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1064857684.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Lorell Relevance Series Offset Square Leg – Powder Coated Silver Square Leg Base – 28.50″ Height x 7.87″ Width – Assembly Required – 1 Each
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Table Base |
| Base Style | Square Leg |
| Base Material | Metal |
| Assembly Description | Assembly Required |
| Base Color/Finish | Powder Coated Silver |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 28.50" |
| Width | 7.87" |
| Brand Name | Lorell |
| Features | Durable |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Relevance Series Offset Square Leg |
| Product Line | Relevance |
| Application/Usage | Workstation |
| Manufacturer Part Number | 16250 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Offset Square Leg is part of Lorell Relevance Series, versatile and stylish office furniture that configures to meet your needs. Offset leg and three Relevance Wide Side Legs support three 120-degree tabletops (all sold separately) to create the Relevance 120 Workstation for three workers. Use personal barriers (sold separately) to create safer distances between your employees. Square leg tube is made of metal with a silver powder-coated surface for durability. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1064857684.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |















