Lorell Hi-back Chair Mesh Headrest – Black – Nylon – 1 Each
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Headrest |
| Product Color | Black |
| Product Material | Nylon |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 6.3" |
| Width | 11.8" |
| Depth | 12.6" |
| Brand Name | Lorell |
| Features | Comfortable |
| Compatibility | Lorell 85561 Hi-Back Mesh Chair |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Hi-back Chair Mesh Headrest |
| Manufacturer Part Number | 85562 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Nylon mesh headrest is designed for use with the Lorell Mesh High-Back Chair (85561). It attaches easily to the chair with a screw. Adjust in height for just the right position for your comfort.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 5 Year |








