Lorell Beam & Cable Management Spine – Cable Management Spine – Black – 1 – Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS)
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Cable Organizer |
| Cable Manager Type | Cable Management Spine |
| Product Color | Black |
| Product Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Width | 2.70" |
| Depth | 1.40" |
| Brand Name | Lorell |
| Length | 51.20" |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Beam & Cable Management Spine |
| Manufacturer Part Number | 25960 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Beam and Cable Management Spine offers a stylish way to organize and hide unsightly cords and cables to your office devices. It is especially designed for use with the Lorell Double Sit-Stand Base. The two-piece, ABS cable management system includes the flexible spine and the cable-management box as well screws for fixed mounting. Spine measures 2.7" wide x 1.4" deep x 51.2" long. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1064857700.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 |
Lorell Beam & Cable Management Spine – Cable Management Spine – Black – 1 – Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS)
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Cable Organizer |
| Cable Manager Type | Cable Management Spine |
| Product Color | Black |
| Product Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Width | 2.70" |
| Depth | 1.40" |
| Brand Name | Lorell |
| Length | 51.20" |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Beam & Cable Management Spine |
| Manufacturer Part Number | 25960 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Beam and Cable Management Spine offers a stylish way to organize and hide unsightly cords and cables to your office devices. It is especially designed for use with the Lorell Double Sit-Stand Base. The two-piece, ABS cable management system includes the flexible spine and the cable-management box as well screws for fixed mounting. Spine measures 2.7" wide x 1.4" deep x 51.2" long. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1064857700.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 |












