Lenovo Thinkvision S24e-20 238 Full Hd Lcd Monitor – 169 – Raven Black
Login to View Prices
Lenovo ThinkVision S24e-20 23.8″ Full HD LCD Monitor – 16:9 – Raven Black – 24″ Class – Vertical Alignment (VA) – WLED Backlight – 1920 x 1080 – 16.7 Million Colors – FreeSync – 250 Nit Typical – 4 ms – 60 Hz Refresh Rate – HDMI – VGA
Additional information
| Brand | Lenovo Group Limited |
|---|---|
| Product Type | LCD Monitor |
| Number Of Screens | 1 |
| Horizontal Viewing Angle | 178° |
| Vertical Viewing Angle | 178° |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Standard Refresh Rate | 60 Hz |
| Bluetooth | No |
| Wireless LAN | No |
| USB | No |
| HDMI | Yes |
| Webcam | No |
| Weight With Stand (Approximat | 8.42 lb |
| Backlight Technology | WLED |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| Dynamic Contrast Ratio | 3, 000, 000:1 |
| Native Contrast Ratio | 2001-03-01T06:01:00.000Z |
| VGA | Yes |
| Height With Stand | 17.11" |
| Width With Stand | 21.28" |
| Depth With Stand | 6.81" |
| Network (RJ 45) | No |
| Number Of HDMI Inputs | 1 |
| Panel Technology | Vertical Alignment (VA) |
| Tearing Prevention Technology | FreeSync |
| Energy Star | Yes |
| Color Gamut | 72% NTSC (CIE 1931) |
| Screen Size Class | 24" |
| Stand Adjustments | Tilt |
| TCO Certified | Yes |
| Height | 12.9" |
| Width | 21.3" |
| Depth | 1.8" |
| Color | Raven Black |
| Brightness | 250 Nit |
| Screen Mode | Full HD |
| Color Supported | 16.7 Million Colors |
| Viewable Screen Size | 23.8" |
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Brand Name | Lenovo |
| Features | Eye-Care |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Microphone | No |
| Product Model | S24e-20 |
| Product Name | ThinkVision S24e-20 Widescreen LCD Monitor |
| Product Line | ThinkVision |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Manufacturer Part Number | 62AEKAT2US |
| Manufacturer Website Address | |
| Pixel Pitch | 10.8 mil |
| Package Contents | <ul> <li>ThinkVision S24e-20 Widescreen LCD Monitor</li> <li>Stand</li> <li>1 x Power Cable (1.8 m)</li> <li>1 x HDMI Cable (1.8 m)</li> <li>Quick Setup Guide</li> </ul> |
| Response Time | 4 ms Extreme Mode |
| Speakers | No |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Weight (Approximate) | 6.66 lb |
Lenovo Thinkvision S24e-20 238 Full Hd Lcd Monitor – 169 – Raven Black
Login to View Prices
Lenovo ThinkVision S24e-20 23.8″ Full HD LCD Monitor – 16:9 – Raven Black – 24″ Class – Vertical Alignment (VA) – WLED Backlight – 1920 x 1080 – 16.7 Million Colors – FreeSync – 250 Nit Typical – 4 ms – 60 Hz Refresh Rate – HDMI – VGA
Additional information
| Brand | Lenovo Group Limited |
|---|---|
| Product Type | LCD Monitor |
| Number Of Screens | 1 |
| Horizontal Viewing Angle | 178° |
| Vertical Viewing Angle | 178° |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Standard Refresh Rate | 60 Hz |
| Bluetooth | No |
| Wireless LAN | No |
| USB | No |
| HDMI | Yes |
| Webcam | No |
| Weight With Stand (Approximat | 8.42 lb |
| Backlight Technology | WLED |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| Dynamic Contrast Ratio | 3, 000, 000:1 |
| Native Contrast Ratio | 2001-03-01T06:01:00.000Z |
| VGA | Yes |
| Height With Stand | 17.11" |
| Width With Stand | 21.28" |
| Depth With Stand | 6.81" |
| Network (RJ 45) | No |
| Number Of HDMI Inputs | 1 |
| Panel Technology | Vertical Alignment (VA) |
| Tearing Prevention Technology | FreeSync |
| Energy Star | Yes |
| Color Gamut | 72% NTSC (CIE 1931) |
| Screen Size Class | 24" |
| Stand Adjustments | Tilt |
| TCO Certified | Yes |
| Height | 12.9" |
| Width | 21.3" |
| Depth | 1.8" |
| Color | Raven Black |
| Brightness | 250 Nit |
| Screen Mode | Full HD |
| Color Supported | 16.7 Million Colors |
| Viewable Screen Size | 23.8" |
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Brand Name | Lenovo |
| Features | Eye-Care |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Microphone | No |
| Product Model | S24e-20 |
| Product Name | ThinkVision S24e-20 Widescreen LCD Monitor |
| Product Line | ThinkVision |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Manufacturer Part Number | 62AEKAT2US |
| Manufacturer Website Address | |
| Pixel Pitch | 10.8 mil |
| Package Contents | <ul> <li>ThinkVision S24e-20 Widescreen LCD Monitor</li> <li>Stand</li> <li>1 x Power Cable (1.8 m)</li> <li>1 x HDMI Cable (1.8 m)</li> <li>Quick Setup Guide</li> </ul> |
| Response Time | 4 ms Extreme Mode |
| Speakers | No |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Weight (Approximate) | 6.66 lb |

















