KolorFast Tissue Project Box – Wrapping, Artwork, Gift – 30″Height x 20″Width – 240 / Pack – Assorted
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Art/Craft Tissue Paper |
| Product Color | Assorted |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 30" |
| Width | 20" |
| Brand Name | KolorFast |
| Features | Bleed Resistant |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | Tissue Project Box |
| Application/Usage | Gift |
| Manufacturer Part Number | P58550 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Tissue paper features a large assortment of brilliantly colored, quality sheets to stay bold and true without bleeding. Strong material can be cut, folded, glued and crinkled without tearing. Sturdy box with a hinged lid is corrugated to protect the sheets from bends and tears when stored. Tissue paper is perfect for wrapping gifts, creating artwork and more.</p> |
| Packaged Quantity | 240 / Pack |
KolorFast Tissue Project Box – Wrapping, Artwork, Gift – 30″Height x 20″Width – 240 / Pack – Assorted
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Art/Craft Tissue Paper |
| Product Color | Assorted |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 30" |
| Width | 20" |
| Brand Name | KolorFast |
| Features | Bleed Resistant |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | Tissue Project Box |
| Application/Usage | Gift |
| Manufacturer Part Number | P58550 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Tissue paper features a large assortment of brilliantly colored, quality sheets to stay bold and true without bleeding. Strong material can be cut, folded, glued and crinkled without tearing. Sturdy box with a hinged lid is corrugated to protect the sheets from bends and tears when stored. Tissue paper is perfect for wrapping gifts, creating artwork and more.</p> |
| Packaged Quantity | 240 / Pack |






