Kleer-Fax Numeric Laminated Tab Index Dividers – Printed Tab(s) – Digit – 79 – 25 Tab(s)/Set – 8.5″ Divider Width x 11″ Divider Length – Letter – White Divider – 25 / Pack
Additional information
| Brand | Kleer-Fax, Inc |
|---|---|
| Product Type | Index Divider |
| Divider Color | White |
| Sheet Standard | Letter |
| Divider Width | 8.5" |
| Divider Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Tab Style | Printed |
| Tab Title | 79 |
| Printed Title Type | Digit |
| Country Of Origin | United States |
| Tabs Per Set | 25 |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Post Consumer Waste% | 30% |
| Assembly Required | No |
| Product Series | 90000 |
| Brand Name | Kleer-Fax |
| Features | Laminated Tab |
| Manufacturer | Kleer-Fax, Inc |
| Product Name | Numeric Laminated Tab Index Dividers |
| Product Line | Legal |
| Manufacturer Part Number | 91079 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Index dividers feature laminated side tabs that are labeled with a number on the front and back. Preprinted, 1/25-cut tabs are laminated for extra-long life. Letter-size dividers come unpunched for use in a variety of binding systems. The tab title is printed in Helvetica type.</p> |
| Packaged Quantity | 25 / Pack |
Kleer-Fax Numeric Laminated Tab Index Dividers – Printed Tab(s) – Digit – 56 – 25 Tab(s)/Set – 8.5″ Divider Width x 11″ Divider Length – Letter – White Divider – 25 / Pack
Additional information
| Brand | Kleer-Fax, Inc |
|---|---|
| Product Type | Index Divider |
| Divider Color | White |
| Sheet Standard | Letter |
| Divider Width | 8.5" |
| Divider Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Tab Style | Printed |
| Tab Title | 56 |
| Printed Title Type | Digit |
| Country Of Origin | United States |
| Tabs Per Set | 25 |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Post Consumer Waste% | 30% |
| Assembly Required | No |
| Certifications & Standards | <p>FSC Certified</p> |
| Product Series | 90000 |
| Brand Name | Kleer-Fax |
| Features | Laminated Tab |
| Manufacturer | Kleer-Fax, Inc |
| Product Name | Numeric Laminated Tab Index Dividers |
| Product Line | Legal |
| Manufacturer Part Number | 91056 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Index dividers feature laminated side tabs that are labeled with a number on the front and back. Preprinted, 1/25-cut tabs are laminated for extra-long life. Letter-size dividers come unpunched for use in a variety of binding systems. The tab title is printed in Helvetica type.</p> |
| Packaged Quantity | 25 / Pack |
Kleer-Fax Numeric Laminated Tab Index Dividers – Printed Tab(s) – Digit – 97 – 25 Tab(s)/Set – 8.5″ Divider Width x 11″ Divider Length – Letter – White Divider – 25 / Pack
Additional information
| Brand | Kleer-Fax, Inc |
|---|---|
| Product Type | Index Divider |
| Divider Color | White |
| Sheet Standard | Letter |
| Divider Width | 8.5" |
| Divider Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Tab Style | Printed |
| Tab Title | 97 |
| Printed Title Type | Digit |
| Country Of Origin | United States |
| Tabs Per Set | 25 |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Post Consumer Waste% | 30% |
| Assembly Required | No |
| Certifications & Standards | <p>FSC Certified</p> |
| Product Series | 90000 |
| Brand Name | Kleer-Fax |
| Features | Laminated Tab |
| Manufacturer | Kleer-Fax, Inc |
| Product Name | Numeric Laminated Tab Index Dividers |
| Product Line | Legal |
| Manufacturer Part Number | 91097 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Index dividers feature laminated side tabs that are labeled with a number on the front and back. Preprinted, 1/25-cut tabs are laminated for extra-long life. Letter-size dividers come unpunched for use in a variety of binding systems. The tab title is printed in Helvetica type.</p> |
| Packaged Quantity | 25 / Pack |



















