Kensington Flexclip Copyholder – 1.8″ Height x 1.5″ Width – Black – Molded Plastic
Additional information
| Brand | ACCO Brands Corporation |
|---|---|
| Product Type | Copy Holder |
| Product Color | Black |
| Product Material | Molded Plastic |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 1.8" |
| Width | 1.5" |
| Brand Name | Kensington |
| Compatibility | <ul><li>Laptop</li><li>Desktop Monitor</li></ul> |
| Length | 9.8" |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | Flexclip Copyholder |
| Product Line | FlexClip |
| Lock | No |
| Manufacturer Part Number | 62081 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Copyholder offers a flexible, gooseneck design for easy movement of copy to eye-level viewing. Attach easily to flat panel, desktop or laptop monitor. Copyholder is small, portable and adaptable for the office or road.</p> |
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Details | 1 Gooseneck |
| Stackable | No |
| Additional Information | <ul><li>Small size slips into laptop cases for improved portability</li><li>Sturdy clip securely holds documents in portrait or landscape position</li></ul> |
Kensington Flexclip Copyholder – 1.8″ Height x 1.5″ Width – Black – Molded Plastic
Additional information
| Brand | ACCO Brands Corporation |
|---|---|
| Product Type | Copy Holder |
| Product Color | Black |
| Product Material | Molded Plastic |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 1.8" |
| Width | 1.5" |
| Brand Name | Kensington |
| Compatibility | <ul><li>Laptop</li><li>Desktop Monitor</li></ul> |
| Length | 9.8" |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | Flexclip Copyholder |
| Product Line | FlexClip |
| Lock | No |
| Manufacturer Part Number | 62081 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Copyholder offers a flexible, gooseneck design for easy movement of copy to eye-level viewing. Attach easily to flat panel, desktop or laptop monitor. Copyholder is small, portable and adaptable for the office or road.</p> |
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Details | 1 Gooseneck |
| Stackable | No |
| Additional Information | <ul><li>Small size slips into laptop cases for improved portability</li><li>Sturdy clip securely holds documents in portrait or landscape position</li></ul> |
Kensington Flexclip Copyholder – 1.8″ Height x 1.5″ Width – Black – Molded Plastic
Additional information
| Brand | ACCO Brands Corporation |
|---|---|
| Product Type | Copy Holder |
| Product Color | Black |
| Product Material | Molded Plastic |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 1.8" |
| Width | 1.5" |
| Brand Name | Kensington |
| Compatibility | <ul><li>Laptop</li><li>Desktop Monitor</li></ul> |
| Length | 9.8" |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | Flexclip Copyholder |
| Product Line | FlexClip |
| Lock | No |
| Manufacturer Part Number | 62081 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Copyholder offers a flexible, gooseneck design for easy movement of copy to eye-level viewing. Attach easily to flat panel, desktop or laptop monitor. Copyholder is small, portable and adaptable for the office or road.</p> |
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Details | 1 Gooseneck |
| Stackable | No |
| Additional Information | <ul><li>Small size slips into laptop cases for improved portability</li><li>Sturdy clip securely holds documents in portrait or landscape position</li></ul> |
Kensington Flexclip Copyholder – 1.8″ Height x 1.5″ Width – Black – Molded Plastic
Additional information
| Brand | ACCO Brands Corporation |
|---|---|
| Product Type | Copy Holder |
| Product Color | Black |
| Product Material | Molded Plastic |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 1.8" |
| Width | 1.5" |
| Brand Name | Kensington |
| Compatibility | <ul><li>Laptop</li><li>Desktop Monitor</li></ul> |
| Length | 9.8" |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | Flexclip Copyholder |
| Product Line | FlexClip |
| Lock | No |
| Manufacturer Part Number | 62081 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Copyholder offers a flexible, gooseneck design for easy movement of copy to eye-level viewing. Attach easily to flat panel, desktop or laptop monitor. Copyholder is small, portable and adaptable for the office or road.</p> |
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Details | 1 Gooseneck |
| Stackable | No |
| Additional Information | <ul><li>Small size slips into laptop cases for improved portability</li><li>Sturdy clip securely holds documents in portrait or landscape position</li></ul> |




