Kantek Glass Top Corner Monitor Riser – 40 lb Load Capacity – 3.3″ Height x 19.7″ Width – Clear
Additional information
| Brand | Kantek, Inc |
|---|---|
| Product Type | Monitor Riser |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 3.3" |
| Width | 19.7" |
| Maximum Load Capacity | 40 lb |
| Brand Name | Kantek |
| Features | Non-skid Feet |
| Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | Kantek, Inc |
| Product Name | Glass Top Corner Monitor Riser |
| Application/Usage | Accessories |
| Manufacturer Part Number | MS390 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Corner monitor riser features a stylish, tempered glass top to elegantly display your monitor at a more comfortable height. Raised construction provides extra space to place your accessories underneath. Nonskid feet prevent the riser from sliding on smooth surfaces for secure placement. Monitor riser is designed to hold up to 40 lb.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Kantek Glass Top Corner Monitor Riser – 40 lb Load Capacity – 3.3″ Height x 19.7″ Width – Clear
Additional information
| Brand | Kantek, Inc |
|---|---|
| Product Type | Monitor Riser |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 3.3" |
| Width | 19.7" |
| Maximum Load Capacity | 40 lb |
| Brand Name | Kantek |
| Features | Non-skid Feet |
| Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | Kantek, Inc |
| Product Name | Glass Top Corner Monitor Riser |
| Application/Usage | Accessories |
| Manufacturer Part Number | MS390 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Corner monitor riser features a stylish, tempered glass top to elegantly display your monitor at a more comfortable height. Raised construction provides extra space to place your accessories underneath. Nonskid feet prevent the riser from sliding on smooth surfaces for secure placement. Monitor riser is designed to hold up to 40 lb.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |













