Iris Weathertight Clear File Box

Login to View Prices
IRIS Weathertight Clear File Box – External Dimensions: 17.9″ Width x 10.9″ Depth x 14.5″ Height – Clear – For File – 1 Each
Additional information
| Brand | IRIS USA, Inc |
|---|---|
| Product Type | Storage Case |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 14.5" |
| Width | 17.9" |
| Depth | 10.9" |
| Case Style | Box |
| Brand Name | IRIS |
| Features | Durable |
| Manufacturer | IRIS USA, Inc |
| Product Name | Weathertight Clear File Box |
| Application/Usage | File |
| Manufacturer Part Number | 110600 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Weathertight file box is a durable, protective storage solution for your valuables and important documents. Box is designed with reinforced lid, four sturdy buckles and a seal to keep documents free from moisture, pests and debris. Store letter-size or legal-size hanging files. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1023555960.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |







