Impact Single Edge Scraper Blade – #9 – Durable – Metal – 50 / Carton – Silver
Additional information
| Brand | Impact Products |
|---|---|
| Product Type | Replacement Blade |
| Standard Blade Size | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Product Color | Silver |
| Product Material | Metal |
| Country Of Origin | Mexico |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 1.20" |
| Width | 0.45" |
| Brand Name | Impact |
| Features | Durable |
| Length | 5.60" |
| Manufacturer | Impact Products |
| Product Name | Single Edge Scraper Blade |
| Manufacturer Part Number | 3410BCT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Single-edge blade features a durable, metal construction to hold up through heavy use. High-quality blade makes scraping effortless for efficient performance. Plus, its easy-to-use design allows quick, simple blade replacement.</p> |
| Packaged Quantity | 50 / Carton |
| Weight (Approximate) | 24 lb |
Impact Single Edge Scraper Blade – #9 – Durable – Metal – 100 / Box – Silver
Additional information
| Brand | Impact Products |
|---|---|
| Product Type | Replacement Blade |
| Standard Blade Size | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Product Color | Silver |
| Product Material | Metal |
| Country Of Origin | Mexico |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Impact |
| Features | Durable |
| Compatibility | Impact Safety Scraper (3410) |
| Manufacturer | Impact Products |
| Product Name | Single Edge Scraper Blade |
| Manufacturer Part Number | 3410B |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Single-edge blade features a durable, metal construction to hold up through heavy use. High-quality blade makes scraping effortless for efficient performance. Plus, its easy-to-use design allows quick, simple blade replacement.</p> |
| Packaged Quantity | 100 / Box |
Impact Single Edge Scraper Blade – #9 – Durable – Metal – 50 / Carton – Silver
Additional information
| Brand | Impact Products |
|---|---|
| Product Type | Replacement Blade |
| Standard Blade Size | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Product Color | Silver |
| Product Material | Metal |
| Country Of Origin | Mexico |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 1.20" |
| Width | 0.45" |
| Brand Name | Impact |
| Features | Durable |
| Length | 5.60" |
| Manufacturer | Impact Products |
| Product Name | Single Edge Scraper Blade |
| Manufacturer Part Number | 3410BCT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Single-edge blade features a durable, metal construction to hold up through heavy use. High-quality blade makes scraping effortless for efficient performance. Plus, its easy-to-use design allows quick, simple blade replacement.</p> |
| Packaged Quantity | 50 / Carton |
| Weight (Approximate) | 24 lb |












