Impact 180 Degree Projection Sign – 5 / Carton – SDS Print/Message – 16″ Width x 12″ Height – Plastic – Red, Yellow
Additional information
| Brand | Impact Products |
|---|---|
| Product Type | Information Sign |
| Product Color | Yellow |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Width | 16" |
| Depth | 9.3" |
| Brand Name | Impact |
| Language | English |
| Length | 30" |
| Manufacturer | Impact Products |
| Product Name | 180 Degree Projection Sign |
| Manufacturer Part Number | 799311CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Post this 180-degree Projection Sign above your Right to Know Center (sold separately) where you store Safety Data Sheets in the safety rack. The repeated message of SDS can be viewed from front and sides. Sign is made of thick high-impact plastic.</p> |
| Packaged Quantity | 5 / Carton |
Impact 180 Degree Projection Sign – 5 / Carton – SDS Print/Message – 16″ Width x 12″ Height – Plastic – Red, Yellow
Additional information
| Brand | Impact Products |
|---|---|
| Product Type | Information Sign |
| Product Color | Yellow |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Width | 16" |
| Depth | 9.3" |
| Brand Name | Impact |
| Language | English |
| Length | 30" |
| Manufacturer | Impact Products |
| Product Name | 180 Degree Projection Sign |
| Manufacturer Part Number | 799311CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Post this 180-degree Projection Sign above your Right to Know Center (sold separately) where you store Safety Data Sheets in the safety rack. The repeated message of SDS can be viewed from front and sides. Sign is made of thick high-impact plastic.</p> |
| Packaged Quantity | 5 / Carton |













