Iceberg IndestrucTable TOO Bifold Table – For – Table TopRectangle Top – 60″ Table Top Length x 30″ Table Top Width x 2″ Table Top Thickness – 29″ Height – Charcoal, Powder Coated – Tubular Steel – 1 Each
Additional information
| Brand | Iceberg Enterprises, LLC |
|---|---|
| Product Type | Folding Table |
| Table Top Shape | Rectangle |
| Base Included | Yes |
| Table Top Width | 30" |
| Table Top Length | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Table Top Thickness | 2001-02-01T06:00:00.000Z |
| Color/Finish | Powder Coated |
| Top Material | High-density Polyethylene (HDPE) |
| Product Material | Tubular Steel |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 2035-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Height | 29" |
| Brand Name | Iceberg |
| Features | Lightweight |
| Manufacturer | Iceberg Enterprises, LLC |
| Product Name | IndestrucTable TOO Bifold Table |
| Product Line | IndestrucTable TOO |
| Application/Usage | Outdoor |
| Manufacturer Part Number | 65457 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Folding table is made for heavy-duty use indoors or outdoors yet is 30 percent lighter than standard folding tables. 2" tabletop is made of durable, blow-molded, high-density polyethylene that is dent-resistant and scratch-resistant. Tubular legs are made of heavy-gauge steel with a powder-coat finish. 1" round legs fold into recessed cavities beneath the table. Bifold Folding Table is designed to nest with other Iceberg IndestrucTable TOO 1200 Series tables when stacking to allow maximum storage capacity.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 15 Year |
Iceberg IndestrucTable TOO Bifold Table – For – Table TopRectangle Top – Adjustable Height – 72″ Table Top Length x 30″ Table Top Width x 2″ Table Top Thickness – 29″ Height – Platinum, Powder Coated – Tubular Steel – 1 Each
Additional information
| Brand | Iceberg Enterprises, LLC |
|---|---|
| Product Type | Folding Table |
| Table Top Shape | Rectangle |
| Base Included | Yes |
| Table Top Width | 30" |
| Table Top Length | 1972-01-01T06:00:00.000Z |
| Table Top Thickness | 2001-02-01T06:00:00.000Z |
| Color/Finish | Powder Coated |
| Top Material | High-density Polyethylene (HDPE) |
| Product Material | Tubular Steel |
| Height Adjustable | Yes |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 2035-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Height | 29" |
| Brand Name | Iceberg |
| Features | Scratch Resistant |
| Manufacturer | Iceberg Enterprises, LLC |
| Product Name | IndestrucTable TOO Bifold Table |
| Product Line | IndestrucTable TOO |
| Application/Usage | Outdoor |
| Manufacturer Part Number | 65463 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Folding table is made for heavy-duty use indoors or outdoors yet is 30 percent lighter than standard folding tables. 2" tabletop is made of durable, blow-molded, high-density polyethylene that is dent-resistant and scratch-resistant. Tubular legs are made of heavy-gauge steel with a powder-coat finish. 1" round legs fold into recessed cavities beneath the table. Bifold Folding Table is designed to nest with other Iceberg IndestrucTable TOO 1200 Series tables when stacking to allow maximum storage capacity.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 15 Year |
Iceberg IndestrucTable TOO Bifold Table – For – Table TopRectangle Top – Contemporary Style – Adjustable Height – 72″ Table Top Length x 30″ Table Top Width x 2″ Table Top Thickness – 29″ Height – Charcoal, Powder Coated – Tubular Steel – 1 Each
Additional information
| Brand | Iceberg Enterprises, LLC |
|---|---|
| Product Type | Folding Table |
| Table Top Shape | Rectangle |
| Base Included | Yes |
| Table Top Width | 30" |
| Table Top Length | 1972-01-01T06:00:00.000Z |
| Table Top Thickness | 2001-02-01T06:00:00.000Z |
| Color/Finish | Powder Coated |
| Top Material | High-density Polyethylene (HDPE) |
| Product Material | Tubular Steel |
| Height Adjustable | Yes |
| Country Of Origin | China |
| Style | Contemporary |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 2035-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Height | 29" |
| Brand Name | Iceberg |
| Features | Scratch Resistant |
| Manufacturer | Iceberg Enterprises, LLC |
| Product Name | IndestrucTable TOO Bifold Table |
| Product Line | IndestrucTable TOO |
| Application/Usage | Outdoor |
| Manufacturer Part Number | 65467 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Folding table is made for heavy-duty use indoors or outdoors yet is 30 percent lighter than standard folding tables. 2" tabletop is made of durable, blow-molded, high-density polyethylene that is dent-resistant and scratch-resistant. Tubular legs are made of heavy-gauge steel with a powder-coat finish. 1" round legs fold into recessed cavities beneath the table. Bifold Folding Table is designed to nest with other Iceberg IndestrucTable TOO 1200 Series tables when stacking to allow maximum storage capacity.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 15 Year |
Iceberg IndestrucTable TOO Bifold Table – For – Table TopRectangle Top – Adjustable Height – 96″ Table Top Length x 30″ Table Top Width x 2″ Table Top Thickness – 29″ Height – Platinum, Powder Coated – Tubular Steel – 1 Each
Additional information
| Brand | Iceberg Enterprises, LLC |
|---|---|
| Product Type | Folding Table |
| Table Top Shape | Rectangle |
| Base Included | Yes |
| Table Top Width | 30" |
| Table Top Length | 1996-01-01T06:00:00.000Z |
| Table Top Thickness | 2001-02-01T06:00:00.000Z |
| Color/Finish | Powder Coated |
| Top Material | High-density Polyethylene (HDPE) |
| Product Material | Tubular Steel |
| Height Adjustable | Yes |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 2035-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Height | 29" |
| Brand Name | Iceberg |
| Features | Scratch Resistant |
| Manufacturer | Iceberg Enterprises, LLC |
| Product Name | IndestrucTable TOO Bifold Table |
| Product Line | IndestrucTable TOO |
| Application/Usage | Outdoor |
| Manufacturer Part Number | 65473 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Folding table is made for heavy-duty use indoors or outdoors yet is 30 percent lighter than standard folding tables. 2" tabletop is made of durable, blow-molded, high-density polyethylene that is dent-resistant and scratch-resistant. Tubular legs are made of heavy-gauge steel with a powder-coat finish. 1" round legs fold into recessed cavities beneath the table. Bifold Folding Table is designed to nest with other Iceberg IndestrucTable TOO 1200 Series tables when stacking to allow maximum storage capacity.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 15 Year |
Iceberg IndestrucTable TOO Bifold Table – For – Table TopRectangle Top – Contemporary Style – Adjustable Height – 96″ Table Top Length x 30″ Table Top Width x 2″ Table Top Thickness – 29″ Height – Charcoal, Powder Coated – Tubular Steel – 1 Each
Additional information
| Brand | Iceberg Enterprises, LLC |
|---|---|
| Product Type | Folding Table |
| Table Top Shape | Rectangle |
| Base Included | Yes |
| Table Top Width | 30" |
| Table Top Length | 1996-01-01T06:00:00.000Z |
| Table Top Thickness | 2001-02-01T06:00:00.000Z |
| Color/Finish | Powder Coated |
| Top Material | High-density Polyethylene (HDPE) |
| Product Material | Tubular Steel |
| Height Adjustable | Yes |
| Country Of Origin | China |
| Style | Contemporary |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 2035-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Height | 29" |
| Brand Name | Iceberg |
| Features | Scratch Resistant |
| Manufacturer | Iceberg Enterprises, LLC |
| Product Name | IndestrucTable TOO Bifold Table |
| Product Line | IndestrucTable TOO |
| Application/Usage | Outdoor |
| Manufacturer Part Number | 65477 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Folding table is made for heavy-duty use indoors or outdoors yet is 30 percent lighter than standard folding tables. 2" tabletop is made of durable, blow-molded, high-density polyethylene that is dent-resistant and scratch-resistant. Tubular legs are made of heavy-gauge steel with a powder-coat finish. 1" round legs fold into recessed cavities beneath the table. Bifold Folding Table is designed to nest with other Iceberg IndestrucTable TOO 1200 Series tables when stacking to allow maximum storage capacity.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 15 Year |

















