Huron 3-tier Wall Sorter – 3 Tier(s) – 11.3″ Height x 13″ Width x 3.5″ Depth – Durable – Black – Steel – 1 Each
Additional information
| Brand | Huron |
|---|---|
| Product Type | Desktop File Sorter |
| Number Of Tiers | 3 |
| File Size Supported | Letter |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Country Of Origin | China |
| Orientation | Vertical |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 11.3" |
| Width | 13" |
| Depth | 3.5" |
| Brand Name | Huron |
| Features | Durable |
| Manufacturer | Huron |
| Product Name | 3-tier Wall Sorter |
| Mount Type | Desk |
| Application/Usage | Paper |
| Manufacturer Part Number | HASZ0184 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Keep your important paperwork organized with this contemporary, Three-Tier Wall Sorter. Mount or place on the surface of your desk for easy access to frequently used, letter-size documents, materials and notes. Each vertical slot can hold up to 1-1/4" of paperwork such as folders, notebooks and mail. Organizer is made of long-lasting, durable steel. Use alone or mixed and matched with other coordinating Huron accessories.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |










