Ghent Verona Markerboard – 48″ (4 ft) Width x 36″ (3 ft) Height – Melamine Surface – Aluminum Frame – 1 Each
Additional information
| Brand | Ghent Manufacturing, Inc |
|---|---|
| Product Type | Dry Erase Board |
| Board Height | 2036-01-01T06:00:00.000Z |
| Board Width | 2048-01-01T06:00:00.000Z |
| Board Surface Material | Melamine |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Frame Material | Aluminum |
| Brand Name | Ghent |
| Features | Non-magnetic |
| Manufacturer | Ghent Manufacturing, Inc |
| Product Model | M2341 |
| Product Name | Verona Markerboard |
| Product Line | Verona |
| Manufacturer Part Number | M2341 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Durable, nonmagnetic aluminum framed melamine markerboard offers a less expensive alternative to magnetic porcelain-on-steel markerboards. Melamine markerboard provides years of excellent writing and erasing performance using dry-erase markers.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Ghent Verona Markerboard – 36″ (3 ft) Width x 24″ (2 ft) Height – Melamine Surface – Aluminum Frame – 1 Each
Additional information
| Brand | Ghent Manufacturing, Inc |
|---|---|
| Product Type | Dry Erase Board |
| Board Height | 24" (2 ft) |
| Board Width | 2036-01-01T06:00:00.000Z |
| Board Surface Material | Melamine |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Frame Material | Aluminum |
| Brand Name | Ghent |
| Features | Non-magnetic |
| Manufacturer | Ghent Manufacturing, Inc |
| Product Model | M2231 |
| Product Name | Verona Markerboard |
| Product Line | Verona |
| Manufacturer Part Number | M2231 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Durable, nonmagnetic aluminum framed melamine markerboard offers a less expensive alternative to magnetic porcelain-on-steel markerboards. Melamine markerboard provides years of excellent writing and erasing performance using dry-erase markers.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Ghent Verona Markerboard – 24″ (2 ft) Width x 18″ (1.5 ft) Height – Melamine Surface – Aluminum Frame – 1 Each
Additional information
| Brand | Ghent Manufacturing, Inc |
|---|---|
| Product Type | Dry Erase Board |
| Board Height | 18" (1.5 ft) |
| Board Width | 24" (2 ft) |
| Board Surface Material | Melamine |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Frame Material | Aluminum |
| Brand Name | Ghent |
| Features | Durable |
| Manufacturer | Ghent Manufacturing, Inc |
| Product Model | M2181 |
| Product Name | Verona Markerboard |
| Product Line | Verona |
| Manufacturer Part Number | M2181 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Durable, nonmagnetic aluminum framed melamine markerboard offers a less expensive alternative to magnetic porcelain-on-steel markerboards. Melamine markerboard provides years of excellent writing and erasing performance using dry-erase markers.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |





















