Genuine Joe High-speed Floor Pad – 20″ Diameter – 5/Carton x 20″ Diameter x 1″ Thickness – Polishing, Floor – 1000 rpm to 3000 rpm Speed Supported – Flexible, Resilient, Soft, Dirt Remover – Fiber – Aqua
Additional information
| Weight | 5.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.30 × 20.30 × 5.50 in |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Manufacturer Website Addres | Attribute18Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Attribute16Name | Floor |
| Attribute2Name | 20" |
| Attribute20Name | 5 / Carton |
| Recycled | Attribute9Value |
| Product Color | Aqua |
| Product Material | Attribute7Value |
| Marketing Information | <p>Ultra high-speed floor pad features a soft construction that lightly polishes the floor to create a shiny, reflective appearance. Flexible, resilient material reaches every bit of the floor's surface to save you valuable time and effort. Open-web design allows dirt to collect between the fibers for more efficient performance. Floor pad is designed for use at speeds between 1,000 to 3,000 RPM.</p> |
| Attribute15Name | High-speed Floor Pad |
| Attribute17Name | 91120 |
| Country of Origin | Attribute8Value |
| Attribute14Name | Genuine Joe |
| Attribute12Name | Genuine Joe |
| Recycled Content | Attribute10Value |
| Attribute13Name | Dirt Remover |
| Attribute11Name | No |
| Attribute3Name | 1" |
| Attribute1Name | Cleaning Pad |
| Maximum Speed Supported | 3000 rpm |
| UPC | 35255911207 |
| MPN | 91120 |
| Brand | Genuine Joe |
Genuine Joe High-speed Floor Pad – 20″ Diameter – 5/Carton x 20″ Diameter x 1″ Thickness – Polishing, Floor – 1000 rpm to 3000 rpm Speed Supported – Flexible, Resilient, Soft, Dirt Remover – Fiber – Aqua
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Cleaning Pad |
| Pad Diameter | 20" |
| Pad Thickness | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Minimum Speed Supported | 1000 rpm |
| Maximum Speed Supported | 3000 rpm |
| Product Color | Aqua |
| Product Material | Fiber |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Recycled Content | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Dirt Remover |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | High-speed Floor Pad |
| Application/Usage | Floor |
| Manufacturer Part Number | 91120 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Ultra high-speed floor pad features a soft construction that lightly polishes the floor to create a shiny, reflective appearance. Flexible, resilient material reaches every bit of the floor's surface to save you valuable time and effort. Open-web design allows dirt to collect between the fibers for more efficient performance. Floor pad is designed for use at speeds between 1, 000 to 3, 000 RPM.</p> |
| Packaged Quantity | 5 / Carton |











Reviews
There are no reviews yet.