Genuine Joe Disposable Dust Mop Refill
Login to View Prices
295 in stock
Genuine Joe Disposable Dust Mop Refill – 5″ Width x 24″ Length – Cotton – 12 / Carton
Additional information
| Weight | 16.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.80 × 11.60 × 9.30 in |
| Weight (Approximate) | 1.25 lb |
| Recycled | No |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Features | Attribute9Value |
| Brand Name | Attribute8Value |
| Attribute3Name | Cotton |
| Attribute2Name | Natural |
| Attribute1Name | Dust Mop Refill |
| Attribute11Name | 24" |
| Compatibility | Attribute10Value |
| Attribute12Name | Genuine Joe |
| Attribute13Name | Disposable Dust Mop Refill |
| Attribute14Name | Dusting |
| Packaged Quantity | Attribute18Value |
| Assembly Required | No |
| Attribute16Name | |
| Attribute15Name | 24500CT |
| Attribute17Name | <p>Dust mop refill keeps you ready for everyday dusting. The four-ply, cut end offers an economical option. Keyhole-style, half-tie synthetic backing is quick-drying. This 20 oz. dust mophead is made of cotton and is launderable. The handle and 24" frame are sold separately. Refill is compatible with the Genuine Joe 1" x 60" Vinyl-coated Steel Handle, 1" x 60" Wooden Handle and 1-1/2" x 60" Wooden Handle.</p> |
| Width | Attribute7Value |
| UPC | 997853000000 |
| MPN | 24500CT |
| Brand | Genuine Joe |















Reviews
There are no reviews yet.