Genuine Joe Deodorizing Urinal Z-Mat – Lasts upto 6 Weeks – 1 Each – Black
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Urinal Mat |
| Replacement | Lasts up to 6Weeks |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 17.5" |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Deodorizer |
| Length | 20.4" |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Deodorizing Urinal Z-Mat |
| Manufacturer Part Number | 58330 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Deodorizing urinal mat absorbs and neutralizes odors with a fresh scent deodorant to help maintain restrooms. Use urinal mat to protect floors from stains, discoloration and uric acid damage. Mat contains fungicide to fight germs and combat odors. Backing grips floor better to prevent sliding. Once saturated, replace with new one. Urinal mat lasts 4 to 6 weeks depending on usage.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Genuine Joe Deodorizing Urinal Z-Mat – Lasts upto 6 Weeks – 6 / Carton – Black
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Urinal Mat |
| Replacement | Lasts up to 6Weeks |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.1" |
| Width | 17.5" |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Deodorizer |
| Length | 20.4" |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Deodorizing Urinal Z-Mat |
| Manufacturer Part Number | 58330CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Deodorizing urinal mat absorbs and neutralizes odors with a fresh scent deodorant to help maintain restrooms. Use urinal mat to protect floors from stains, discoloration and uric acid damage. Mat contains fungicide to fight germs and combat odors. Backing grips floor better to prevent sliding. Once saturated, replace with new one. Urinal mat lasts 4 to 6 weeks depending on usage.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |






















