Genuine Joe Classic Cylinder Gray Waste Receptacle – 35 gal Capacity – Weather Resistant, Fire Proof, Leak Proof – 34″ Height x 18″ Diameter – Aluminum – Charcoal – 1 Each
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Waste Receptacle |
| Product Color | Charcoal |
| Product Material | Aluminum |
| Diameter | 18" |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 30% |
| Assembly Required | No |
| Height | 2034-01-01T06:00:00.000Z |
| Capacity | 35 gal |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Leak Proof |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Classic Cylinder Gray Waste Receptacle |
| Manufacturer Part Number | 58894 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Weather-resistant waste receptacle is ideal for high-traffic areas. The open-mouth design allows easy trash disposal. Classic cylinder shape blends easily into your location's decor. Heavy-gauge, seamless aluminum construction is fireproof and leakproof. Two-piece design permits removal of the top section to insert a poly bag and remove trash from a leakproof, rigid plastic liner. Waste receptacle offers a 35 gallon capacity.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Genuine Joe Classic Cylinder Gray Waste Receptacle – 35 gal Capacity – Weather Resistant, Fire Proof, Leak Proof – 34″ Height x 18″ Diameter – Aluminum – Charcoal – 1 Each
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Waste Receptacle |
| Product Color | Charcoal |
| Product Material | Aluminum |
| Diameter | 18" |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 30% |
| Assembly Required | No |
| Height | 2034-01-01T06:00:00.000Z |
| Capacity | 35 gal |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Leak Proof |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Classic Cylinder Gray Waste Receptacle |
| Manufacturer Part Number | 58894 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Weather-resistant waste receptacle is ideal for high-traffic areas. The open-mouth design allows easy trash disposal. Classic cylinder shape blends easily into your location's decor. Heavy-gauge, seamless aluminum construction is fireproof and leakproof. Two-piece design permits removal of the top section to insert a poly bag and remove trash from a leakproof, rigid plastic liner. Waste receptacle offers a 35 gallon capacity.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Genuine Joe Classic Cylinder Gray Waste Receptacle – 35 gal Capacity – Weather Resistant, Fire Proof, Leak Proof – 34″ Height x 18″ Diameter – Aluminum – Charcoal – 1 Each
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Waste Receptacle |
| Product Color | Charcoal |
| Product Material | Aluminum |
| Diameter | 18" |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 30% |
| Assembly Required | No |
| Height | 2034-01-01T06:00:00.000Z |
| Capacity | 35 gal |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Leak Proof |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Classic Cylinder Gray Waste Receptacle |
| Manufacturer Part Number | 58894 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Weather-resistant waste receptacle is ideal for high-traffic areas. The open-mouth design allows easy trash disposal. Classic cylinder shape blends easily into your location's decor. Heavy-gauge, seamless aluminum construction is fireproof and leakproof. Two-piece design permits removal of the top section to insert a poly bag and remove trash from a leakproof, rigid plastic liner. Waste receptacle offers a 35 gallon capacity.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Genuine Joe Classic Cylinder Gray Waste Receptacle – 35 gal Capacity – Weather Resistant, Fire Proof, Leak Proof – 34″ Height x 18″ Diameter – Aluminum – Charcoal – 1 Each
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Waste Receptacle |
| Product Color | Charcoal |
| Product Material | Aluminum |
| Diameter | 18" |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 30% |
| Assembly Required | No |
| Height | 2034-01-01T06:00:00.000Z |
| Capacity | 35 gal |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Leak Proof |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Classic Cylinder Gray Waste Receptacle |
| Manufacturer Part Number | 58894 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Weather-resistant waste receptacle is ideal for high-traffic areas. The open-mouth design allows easy trash disposal. Classic cylinder shape blends easily into your location's decor. Heavy-gauge, seamless aluminum construction is fireproof and leakproof. Two-piece design permits removal of the top section to insert a poly bag and remove trash from a leakproof, rigid plastic liner. Waste receptacle offers a 35 gallon capacity.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |














