Genuine Joe 20″ Super White Floor Pad – 20″ Diameter – 5/Carton x 20″ Diameter x 1″ Thickness – Floor – 1000 rpm to 3000 rpm Speed Supported – Resilient, Flexible, Soft, Durable, Long Lasting – Fiber – White
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Cleaning Pad |
| Pad Diameter | 20" |
| Pad Thickness | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Minimum Speed Supported | 1000 rpm |
| Maximum Speed Supported | 3000 rpm |
| Product Color | White |
| Product Material | Fiber |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Recycled Content | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Long Lasting |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | 20" Super White Floor Pad |
| Application/Usage | Floor |
| Manufacturer Part Number | 91420 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Ultra high-speed floor pad features a soft construction that's perfect for use on finishes with minimal drying time on the floor. Durable, quality fibers provide long-lasting performance. Flexible, resilient material reaches every bit of the floor's surface to save you valuable time and effort. Floor pad is designed for use at speeds between 1, 000 to 3, 000 RPM.</p> |
| Packaged Quantity | 5 / Carton |









