Gem Office Products Round Head Map Tacks – 0.18″ Head – 0.4″ Length – 250 / Box – Assorted
Additional information
| Brand | Advantus Corp |
|---|---|
| Product Type | Map Tack |
| Head Diameter | 0.18" |
| Product Color | Assorted |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Gem Office Products |
| Length | 0.4" |
| Manufacturer | Advantus Corp |
| Product Name | Round Head Map Tacks |
| Manufacturer Part Number | MTA250 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Plain map tacks mark location on maps, corkboard and walls for easy and quick identification. Map tack design features a 3/16" head, 3/8" stainless steel point, and high-quality construction.</p> |
| Material Details | <li>Steel Pin</li><li>Plastic Head</li> |
| Packaged Quantity | 250 / Box |
Gem Office Products Round Head Map Tacks

Login to View Prices
Gem Office Products Round Head Map Tacks – 0.18″ Head – 0.4″ Length – 100 / Box – Assorted
Additional information
| Brand | Advantus Corp |
|---|---|
| Product Type | Map Tack |
| Head Diameter | 0.18" |
| Product Color | Assorted |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Gem Office Products |
| Length | 0.4" |
| Manufacturer | Advantus Corp |
| Product Name | Round Head Map Tacks |
| Manufacturer Part Number | MTA |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Plain map tacks mark location on maps, corkboard and walls for easy and quick identification. Map tack design features a 3/16" head, 3/8" stainless steel point, and high-quality construction.</p> |
| Material Details | <li>Steel Pin</li> |
| Packaged Quantity | 100 / Box |










