Fellowes Designer Suites™ Shelf – 6.8″ Height x 26″ Width x 7″ Depth – Desktop – Stackable – Black – 1 Each
Additional information
| Brand | Fellowes, Inc. |
|---|---|
| Product Type | Desktop Organizer |
| Product Color | Black |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | China |
| Shape | Rectangle |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 6.8" |
| Width | 26" |
| Depth | 2001-07-01T05:00:00.000Z |
| Maximum Load Capacity | 30 lb |
| Brand Name | Fellowes |
| Features | Stackable |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Product Model | 8038801 |
| Product Name | Designer Suites Shelf |
| Product Line | Designer Suites |
| Application/Usage | Desktop Accessory |
| Manufacturer Part Number | 8038801 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Designer Suites Shelf maximizes desktop space with a space-saving vertical design that supports up to 30 lb. Shelf holds books, clocks, desk items, or other Fellowes Designer Suites products. Empty area below accommodates up to two high and two wide Fellowes Designer Suites Letter Trays.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Weight (Approximate) | 1.80 lb |






