Fantastik&Reg Multisurface Disinfectant Degreaser Spray
Login to View Prices
fantastikยฎ Multisurface Disinfectant Degreaser Spray โ Spray โ 32 fl oz (1 quart) โ Fresh Scent โ 8 / Carton โ Green
Additional information
| Brand | S. C. Johnson & Son, Inc |
|---|---|
| Product Type | Degreaser |
| Cleaner Volume | 32 fl oz (1 quart) |
| Scent | Fresh |
| Product Color | Green |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Spray |
| Brand Name | fantastik® |
| Features | Rinse-free |
| Manufacturer | S. C. Johnson & Son, Inc |
| Product Name | Multisurface Disinfectant Degreaser Spray |
| Application/Usage | Multi Surface |
| Manufacturer Part Number | 311836CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>When used as directed, this multisurface cleaner kills 99.9 percent of bacteria as it cleans greasy kitchen soils and kills the viruses that cause the common cold, flu and influenza A virus. It also wipes out tough grease and grime to keep kitchens cleaner. Easy-to-use design requires you to simply spray on and wipe off with no rinsing required. Plus, it leaves a fresh scent behind with no smeary residue. Cleaner is perfect for removing grease grime, fingerprints, smoke film, adhesive, floor wax and more.</p> |
| Packaged Quantity | 8 / Carton |
| Recommended Use | Smoke Film Remover |
Fantastik&Reg Multisurface Disinfectant Degreaser Spray
Login to View Prices
fantastikยฎ Multisurface Disinfectant Degreaser Spray โ Spray โ 32 fl oz (1 quart) โ Fresh Scent โ 1 Each โ Green
Additional information
| Brand | S. C. Johnson & Son, Inc |
|---|---|
| Product Type | Degreaser |
| Cleaner Volume | 32 fl oz (1 quart) |
| Scent | Fresh |
| Product Color | Green |
| Country Of Origin | United States |
| Composition | Isotridecyl Alcohol 3EO |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Spray |
| Height | 10.60" |
| Width | 4.50" |
| Depth | 2001-03-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | fantastik® |
| Features | Non-porous |
| Manufacturer | S. C. Johnson & Son, Inc |
| Product Name | Multisurface Disinfectant Degreaser Spray |
| Application/Usage | Multi Surface |
| Manufacturer Part Number | 311836 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>When used as directed, this multisurface cleaner kills 99.9 percent of bacteria as it cleans greasy kitchen soils and kills the viruses that cause the common cold, flu and influenza A virus. It also wipes out tough grease and grime to keep kitchens cleaner. Easy-to-use design requires you to simply spray on and wipe off with no rinsing required. Plus, it leaves a fresh scent behind with no smeary residue. Cleaner is perfect for removing grease grime, fingerprints, smoke film, adhesive, floor wax and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Recommended Use | Wax Remover |
Fantastik&Reg Multisurface Disinfectant Degreaser Spray
Login to View Prices
fantastikยฎ Multisurface Disinfectant Degreaser Spray โ Spray โ 32 fl oz (1 quart) โ Fresh Scent โ 1 Each โ Green
Additional information
| Brand | S. C. Johnson & Son, Inc |
|---|---|
| Product Type | Degreaser |
| Cleaner Volume | 32 fl oz (1 quart) |
| Scent | Fresh |
| Product Color | Green |
| Country Of Origin | United States |
| Composition | Isotridecyl Alcohol 3EO |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Spray |
| Height | 10.60" |
| Width | 4.50" |
| Depth | 2001-03-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | fantastik® |
| Features | Non-porous |
| Manufacturer | S. C. Johnson & Son, Inc |
| Product Name | Multisurface Disinfectant Degreaser Spray |
| Application/Usage | Multi Surface |
| Manufacturer Part Number | 311836 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>When used as directed, this multisurface cleaner kills 99.9 percent of bacteria as it cleans greasy kitchen soils and kills the viruses that cause the common cold, flu and influenza A virus. It also wipes out tough grease and grime to keep kitchens cleaner. Easy-to-use design requires you to simply spray on and wipe off with no rinsing required. Plus, it leaves a fresh scent behind with no smeary residue. Cleaner is perfect for removing grease grime, fingerprints, smoke film, adhesive, floor wax and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Recommended Use | Wax Remover |
Fantastik&Reg Multisurface Disinfectant Degreaser Spray
Login to View Prices
fantastikยฎ Multisurface Disinfectant Degreaser Spray โ Spray โ 32 fl oz (1 quart) โ Fresh Scent โ 8 / Carton โ Green
Additional information
| Brand | S. C. Johnson & Son, Inc |
|---|---|
| Product Type | Degreaser |
| Cleaner Volume | 32 fl oz (1 quart) |
| Scent | Fresh |
| Product Color | Green |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Spray |
| Brand Name | fantastik® |
| Features | Rinse-free |
| Manufacturer | S. C. Johnson & Son, Inc |
| Product Name | Multisurface Disinfectant Degreaser Spray |
| Application/Usage | Multi Surface |
| Manufacturer Part Number | 311836CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>When used as directed, this multisurface cleaner kills 99.9 percent of bacteria as it cleans greasy kitchen soils and kills the viruses that cause the common cold, flu and influenza A virus. It also wipes out tough grease and grime to keep kitchens cleaner. Easy-to-use design requires you to simply spray on and wipe off with no rinsing required. Plus, it leaves a fresh scent behind with no smeary residue. Cleaner is perfect for removing grease grime, fingerprints, smoke film, adhesive, floor wax and more.</p> |
| Packaged Quantity | 8 / Carton |
| Recommended Use | Smoke Film Remover |














