Durable Duraframe Magnetic Frame

Login to View Prices
DURABLE DURAFRAME Magnetic Frame – 2 Pack – 5.50″ Holding Width x 8.50″ Holding Height – Magnetic, Anti-glare, Four Sided, Sturdy – Plastic – Black
Additional information
| Brand | Durable Office Products Corp. |
|---|---|
| Product Type | Sign Holder |
| Holding Width | 5.50" |
| Holding Height | 8.50" |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Brand Name | DURABLE |
| Features | Sturdy |
| Manufacturer | Durable Office Products Corp. |
| Product Name | DURAFRAME Magnetic Frame |
| Product Line | Duraframe |
| Application/Usage | Whiteboard |
| Manufacturer Part Number | 472101 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Sign Holder features a magnetic frame to instantly create professional-looking signs and displays. Sturdy cover pulls back effortlessly for quick insert updates. Sign holder can be used in either landscape or portrait formats. Anti-glare design ensures easy readability from any angle. Sign holder is perfect for showcasing notices, documents, signage, information and more.</p> |
| Packaged Quantity | 2 Pack |
DURABLE DURAFRAME Magnetic Frame – 2 Pack – 5.50″ Holding Width x 8.50″ Holding Height – Magnetic, Anti-glare, Four Sided, Sturdy – Plastic – Silver
Additional information
| Brand | Durable Office Products Corp. |
|---|---|
| Product Type | Sign Holder |
| Holding Width | 5.50" |
| Holding Height | 8.50" |
| Product Color | Silver |
| Product Material | Plastic |
| Brand Name | DURABLE |
| Features | Sturdy |
| Manufacturer | Durable Office Products Corp. |
| Product Name | DURAFRAME Magnetic Frame |
| Product Line | Duraframe |
| Application/Usage | Production Area |
| Manufacturer Part Number | 472123 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Sign Holder features a magnetic frame to instantly create professional-looking signs and displays. Sturdy cover pulls back effortlessly for quick insert updates. Sign holder can be used in either landscape or portrait formats. Anti-glare design ensures easy readability from any angle. Sign holder is perfect for showcasing notices, documents, signage, information and more.</p> |
| Packaged Quantity | 2 Pack |














