Diversey EasyPaks Neutral Cleaner – Concentrate Powder – 0.50 oz (0.03 lb) – Pine Forest Scent – 90 / Canister – 1 Each – Orange
Additional information
| Brand | Diversey, Inc |
|---|---|
| Product Type | Surface Cleaner |
| Container Type | Canister |
| Cleaner Weight | 0.50 oz (0.03 lb) |
| Scent | Pine Forest |
| Quantity Per Container | 90 |
| Cleaner Form | Concentrate |
| Dilution System | Yes |
| Product Color | Orange |
| Country Of Origin | United States |
| Composition | Silica Gel |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Powder |
| Brand Name | Diversey |
| Features | Rinse-free |
| Manufacturer | Diversey, Inc |
| Product Name | EasyPaks Neutral Cleaner |
| Product Line | Easy Paks |
| Application/Usage | Multi Surface |
| Manufacturer Part Number | 990653 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>EasyPaks Neutral Cleaner features a concentrated, powdered compound that quickly dissolves in water to produce a cleaning dilution that can be varied to meet your needs. Cleaner combines the advantages of pre-measured with water-solubility for quick, simple use. Effervescing action ensures that both the cleaner and the packet will dissolve, quickly and completely. Phosphate-free formula leaves no dulling film, even without rinsing. Cleaner is perfect for surfaces ranging from terrazzo, marble, slate and vinyl to asphalt, ceramic tile, quarry tile, terrazzo, marble, concrete, painted surfaces and vinyl.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Recommended Use | Soil Remover |
| Weight (Approximate) | 2.82 lb |
Diversey EasyPaks Neutral Cleaner – Concentrate Powder – 0.50 oz (0.03 lb) – Pine Forest Scent – 90 / Canister – 2 / Carton – Orange
Additional information
| Brand | Diversey, Inc |
|---|---|
| Product Type | Surface Cleaner |
| Container Type | Canister |
| Cleaner Weight | 0.50 oz (0.03 lb) |
| Scent | Pine Forest |
| Quantity Per Container | 90 |
| Cleaner Form | Concentrate |
| Dilution System | Yes |
| Product Color | Orange |
| Country Of Origin | United States |
| Composition | Silica Gel |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Powder |
| Brand Name | Diversey |
| Features | Rinse-free |
| Manufacturer | Diversey, Inc |
| Product Name | EasyPaks Neutral Cleaner |
| Product Line | Easy Paks |
| Application/Usage | Multi Surface |
| Manufacturer Part Number | 990653CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>EasyPaks Neutral Cleaner features a concentrated, powdered compound that quickly dissolves in water to produce a cleaning dilution that can be varied to meet your needs. Cleaner combines the advantages of pre-measured with water-solubility for quick, simple use. Effervescing action ensures that both the cleaner and the packet will dissolve, quickly and completely. Phosphate-free formula leaves no dulling film, even without rinsing. Cleaner is perfect for surfaces ranging from terrazzo, marble, slate and vinyl to asphalt, ceramic tile, quarry tile, terrazzo, marble, concrete, painted surfaces and vinyl.</p> |
| Packaged Quantity | 2 / Carton |
| Recommended Use | Soil Remover |
| Weight (Approximate) | 2.82 lb |
Diversey EasyPaks Neutral Cleaner – Concentrate Powder – 0.50 oz (0.03 lb) – Pine Forest Scent – 90 / Canister – 2 / Carton – Orange
Additional information
| Brand | Diversey, Inc |
|---|---|
| Product Type | Surface Cleaner |
| Container Type | Canister |
| Cleaner Weight | 0.50 oz (0.03 lb) |
| Scent | Pine Forest |
| Quantity Per Container | 90 |
| Cleaner Form | Concentrate |
| Dilution System | Yes |
| Product Color | Orange |
| Country Of Origin | United States |
| Composition | Silica Gel |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Powder |
| Brand Name | Diversey |
| Features | Rinse-free |
| Manufacturer | Diversey, Inc |
| Product Name | EasyPaks Neutral Cleaner |
| Product Line | Easy Paks |
| Application/Usage | Multi Surface |
| Manufacturer Part Number | 990653CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>EasyPaks Neutral Cleaner features a concentrated, powdered compound that quickly dissolves in water to produce a cleaning dilution that can be varied to meet your needs. Cleaner combines the advantages of pre-measured with water-solubility for quick, simple use. Effervescing action ensures that both the cleaner and the packet will dissolve, quickly and completely. Phosphate-free formula leaves no dulling film, even without rinsing. Cleaner is perfect for surfaces ranging from terrazzo, marble, slate and vinyl to asphalt, ceramic tile, quarry tile, terrazzo, marble, concrete, painted surfaces and vinyl.</p> |
| Packaged Quantity | 2 / Carton |
| Recommended Use | Soil Remover |
| Weight (Approximate) | 2.82 lb |
Diversey EasyPaks Neutral Cleaner – Concentrate Powder – 0.50 oz (0.03 lb) – Pine Forest Scent – 90 / Canister – 1 Each – Orange
Additional information
| Brand | Diversey, Inc |
|---|---|
| Product Type | Surface Cleaner |
| Container Type | Canister |
| Cleaner Weight | 0.50 oz (0.03 lb) |
| Scent | Pine Forest |
| Quantity Per Container | 90 |
| Cleaner Form | Concentrate |
| Dilution System | Yes |
| Product Color | Orange |
| Country Of Origin | United States |
| Composition | Silica Gel |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Powder |
| Brand Name | Diversey |
| Features | Rinse-free |
| Manufacturer | Diversey, Inc |
| Product Name | EasyPaks Neutral Cleaner |
| Product Line | Easy Paks |
| Application/Usage | Multi Surface |
| Manufacturer Part Number | 990653 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>EasyPaks Neutral Cleaner features a concentrated, powdered compound that quickly dissolves in water to produce a cleaning dilution that can be varied to meet your needs. Cleaner combines the advantages of pre-measured with water-solubility for quick, simple use. Effervescing action ensures that both the cleaner and the packet will dissolve, quickly and completely. Phosphate-free formula leaves no dulling film, even without rinsing. Cleaner is perfect for surfaces ranging from terrazzo, marble, slate and vinyl to asphalt, ceramic tile, quarry tile, terrazzo, marble, concrete, painted surfaces and vinyl.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Recommended Use | Soil Remover |
| Weight (Approximate) | 2.82 lb |
















