Dial Deodorant Bar Soap – 1.50 oz – Skin, Hotel – White – Non-irritating – 500 / Carton
Additional information
| Brand | Henkel Corporation |
|---|---|
| Product Type | Bar Soap |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | Canada |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Dial |
| Features | Non-irritating |
| Manufacturer | Henkel Corporation |
| Product Name | Deodorant Bar Soap |
| Application/Usage | Hotel |
| Manufacturer Part Number | 00194A |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Deodorant soap is mild and non-irritating on the skin. It is ideal for use in hospitality industry with its fresh and invigorating scent. Each bar of soap is individually wrapped for more hygienic use in hotel rooms and more.</p> |
| Packaged Quantity | 500 / Carton |
| Weight Capacity | 1.50 oz |
Dial Deodorant Bar Soap – 1.50 oz – Skin, Hotel – White – Non-irritating – 500 / Carton
Additional information
| Brand | Henkel Corporation |
|---|---|
| Product Type | Bar Soap |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | Canada |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Dial |
| Features | Non-irritating |
| Manufacturer | Henkel Corporation |
| Product Name | Deodorant Bar Soap |
| Application/Usage | Hotel |
| Manufacturer Part Number | 00194A |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Deodorant soap is mild and non-irritating on the skin. It is ideal for use in hospitality industry with its fresh and invigorating scent. Each bar of soap is individually wrapped for more hygienic use in hotel rooms and more.</p> |
| Packaged Quantity | 500 / Carton |
| Weight Capacity | 1.50 oz |












