Deflecto Single Business Card Holder – 1.8″ x 3.9″ x 1.4″ x – Plastic – 1 Each – Black
Additional information
| Brand | Deflecto, LLC |
|---|---|
| Product Type | Business Card Holder |
| Number Of Compartments | 1 |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Height | 1.8" |
| Width | 3.9" |
| Depth | 1.4" |
| Brand Name | Deflecto |
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Product Model | 70104 |
| Product Name | Single Business Card Holder |
| Product Line | Sustainable Office |
| Application/Usage | Business Card |
| Manufacturer Part Number | 90104 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Business card holder displays a set of single cards and sits freestanding on your desk or countertop for easy placement and access. Design features a drop front so more of the card can be visible. Capacity is approximately 50 cards. Hard plastic card holder is made from a high percentage of recycled material.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Deflecto Single Business Card Holder – 1.8″ x 3.9″ x 1.4″ x – Plastic – 1 Each – Black
Additional information
| Brand | Deflecto, LLC |
|---|---|
| Product Type | Business Card Holder |
| Number Of Compartments | 1 |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Height | 1.8" |
| Width | 3.9" |
| Depth | 1.4" |
| Brand Name | Deflecto |
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Product Model | 70104 |
| Product Name | Single Business Card Holder |
| Product Line | Sustainable Office |
| Application/Usage | Business Card |
| Manufacturer Part Number | 90104 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Business card holder displays a set of single cards and sits freestanding on your desk or countertop for easy placement and access. Design features a drop front so more of the card can be visible. Capacity is approximately 50 cards. Hard plastic card holder is made from a high percentage of recycled material.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |















