Deflect-o Booklet Holder – 4 Compartment(s) – 4 Tier(s) – 10″ Height x 4.9″ Width x 6.1″ Depth – Desktop – Compact, Booklet Size – Clear – Plastic – 1 Each
Additional information
| Brand | Deflecto, LLC |
|---|---|
| Product Type | Literature Sorter/Organizer |
| Number Of Tiers | 4 |
| Total Number Of Compartments | 4 |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Width | 4.9" |
| Depth | 6.1" |
| Brand Name | Deflecto |
| Features | Booklet Size |
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Product Name | Multi-Compartment DocuHolder |
| Mount Type | Stand Mountable |
| Product Line | DocuHolder |
| Application/Usage | Literature Organization |
| Manufacturer Part Number | 77901 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Document holder offers a compact size that saves tabletop space while displaying a variety of literature in four 6-3/8" wide brochure-size pockets. Four compartment document holder is made of clear durable plastic. Use freestanding or mount to wall.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Weight (Approximate) | 1 lb |










