Dax Metal Poster Frames

Login to View Prices
DAX Metal Poster Frames – Holds 18″ x 24″ Insert – Shatter Proof – 1 Each – Metal – Black
Additional information
| Brand | Burnes Home Accents |
|---|---|
| Product Type | Poster Frame |
| Insert Height | 24" |
| Insert Width | 18" |
| Product Color | Black |
| Product Material | Metal |
| Front Material | Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | DAX |
| Features | Shatter Proof |
| Manufacturer | Burnes Home Accents |
| Product Name | Metal Poster Frames |
| Application/Usage | Photo |
| Manufacturer Part Number | N1894W1T |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Durable poster frame offers a convenient way to display your oversized pictures, posters and most. Protective plastic cover is shatterproof. Black frame is made of metal. Back clips allow posters and prints to be mounted quickly and easily. Versatile frame includes wire for easy hanging vertically or horizontally.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Dax Metal Poster Frames

Login to View Prices
DAX Metal Poster Frames – Holds 24″ x 36″ Insert – Shatter Proof – 1 Each – Metal – Black
Additional information
| Brand | Burnes Home Accents |
|---|---|
| Product Type | Poster Frame |
| Insert Height | 2036-01-01T06:00:00.000Z |
| Insert Width | 24" |
| Product Color | Black |
| Product Material | Metal |
| Front Material | Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | DAX |
| Features | Shatter Proof |
| Manufacturer | Burnes Home Accents |
| Product Name | Metal Poster Frames |
| Application/Usage | Photo |
| Manufacturer Part Number | N1894U1T |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Durable poster frame offers a convenient way to display your oversized pictures, posters and most. Protective plastic cover is shatterproof. Black frame is made of metal. Back clips allow posters and prints to be mounted quickly and easily. Versatile frame includes wire for easy hanging vertically or horizontally.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |









