Dax Elegant Border Document Frame

Roll over image to zoom in
Login to View Prices
DAX Elegant Border Document Frame – 18.20″ x 15.80″ Frame Size – Holds 15″ x 13″ Insert – Rectangle – Horizontal, Vertical – 1 Each – Black
Additional information
| Brand | Burnes Home Accents |
|---|---|
| Product Type | Document Frame |
| Insert Height | 13" |
| Insert Width | 15" |
| Frame Depth | 0.90" |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | China |
| Shape | Rectangle |
| Frame Width | 18.20" |
| Frame Height | 15.80" |
| Orientation | Vertical |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 26% |
| Post Consumer Waste% | 22% |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | DAX |
| Manufacturer | Burnes Home Accents |
| Product Name | Elegant Border Document Frame |
| Application/Usage | Studio |
| Manufacturer Part Number | NDTV1315BT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Document frame features an elegant border for an attractive way to display your memorable achievement. Versatile construction allows either vertical or horizontal display for multiple viewing options. Document frame with included certificate is perfect for offices, homes, studios and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul> <li>Elegant Border 13×15 Document Frame</li> <li>Certificate</li> </ul> |









