Dart Horizon Design Foam Cup – 1 quart – 400 / Case – Teal – Foam – Coffee, Soft Drink, Juice, Tea, Water, Hot Drink, Cold Drink
Additional information
| Brand | Dart Container Corporation |
|---|---|
| Product Type | Cup |
| Volume Capacity | 1 quart |
| Product Color | Teal |
| Product Material | Foam |
| Diameter | 4.2" |
| Height | 7.1" |
| Brand Name | Dart |
| Features | One Piece Construction |
| Manufacturer | Dart Container Corporation |
| Product Name | Horizon Design Foam Cup |
| Product Line | Horizon |
| Application/Usage | Cold Drink |
| Manufacturer Part Number | 32AJ20H |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Foam cup features a colorful design that adds a touch of color to any beverage service to encourage impulse sales. Thick foam material keeps hands comfortable on the outside whether you're drinking hot or cold drinks. Foam cup is perfect for convenience stores, cafeterias, coffee shops, special events and more. Cup is designed for use with Dart 20JL, 20JLNV, 20SL, 20CLR, 20RL, 20DLCR, 20DLV, 20HDLC and 20LCDH lids (sold separately). |
| Packaged Quantity | 400 / Case |
Dart Horizon Design Foam Cup – 1 quart – 400 / Case – Teal – Foam – Coffee, Soft Drink, Juice, Tea, Water, Hot Drink, Cold Drink
Additional information
| Brand | Dart Container Corporation |
|---|---|
| Product Type | Cup |
| Volume Capacity | 1 quart |
| Product Color | Teal |
| Product Material | Foam |
| Diameter | 4.2" |
| Height | 7.1" |
| Brand Name | Dart |
| Features | One Piece Construction |
| Manufacturer | Dart Container Corporation |
| Product Name | Horizon Design Foam Cup |
| Product Line | Horizon |
| Application/Usage | Cold Drink |
| Manufacturer Part Number | 32AJ20H |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Foam cup features a colorful design that adds a touch of color to any beverage service to encourage impulse sales. Thick foam material keeps hands comfortable on the outside whether you're drinking hot or cold drinks. Foam cup is perfect for convenience stores, cafeterias, coffee shops, special events and more. Cup is designed for use with Dart 20JL, 20JLNV, 20SL, 20CLR, 20RL, 20DLCR, 20DLV, 20HDLC and 20LCDH lids (sold separately). |
| Packaged Quantity | 400 / Case |











