Dacasso Leather Desk Pad – Rectangle – 22″ Width x 14″ Depth – Felt Brown Backing – Top Grain Leather – Chocolate Brown
Additional information
| Brand | Dacasso Limited, Inc |
|---|---|
| Product Type | Desk Pad |
| Backing Material | Felt |
| Backing Color | Brown |
| Product Color | Chocolate Brown |
| Product Material | Top Grain Leather |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Shape | Rectangle |
| Recycled | No |
| Post Consumer Waste% | 2000-01-01T06:00:00.000Z |
| Width | 22" |
| Depth | 14" |
| Brand Name | Dacasso |
| Features | Side Rail |
| Manufacturer | Dacasso Limited, Inc |
| Product Name | Leather Desk Pad |
| Manufacturer Part Number | P3428 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Side-rail desk pad features a top-grain leather exterior with a faux-leather writing surface to provide a stylish way to protect your desktop from scuffs and scratches. Its smooth velveteen lining on the bottom offers excellent protection where you need it most. Desk pad can be safely used with blotter paper.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Thickness | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
Dacasso Leather Desk Pad – Rectangle – 22″ Width x 14″ Depth – Felt Brown Backing – Top Grain Leather – Chocolate Brown
Additional information
| Brand | Dacasso Limited, Inc |
|---|---|
| Product Type | Desk Pad |
| Backing Material | Felt |
| Backing Color | Brown |
| Product Color | Chocolate Brown |
| Product Material | Top Grain Leather |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Shape | Rectangle |
| Recycled | No |
| Post Consumer Waste% | 2000-01-01T06:00:00.000Z |
| Width | 22" |
| Depth | 14" |
| Brand Name | Dacasso |
| Features | Side Rail |
| Manufacturer | Dacasso Limited, Inc |
| Product Name | Leather Desk Pad |
| Manufacturer Part Number | P3428 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Side-rail desk pad features a top-grain leather exterior with a faux-leather writing surface to provide a stylish way to protect your desktop from scuffs and scratches. Its smooth velveteen lining on the bottom offers excellent protection where you need it most. Desk pad can be safely used with blotter paper.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Thickness | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
Dacasso Leather Desk Pad – Rectangle – 22″ Width x 14″ Depth – Felt Brown Backing – Top Grain Leather – Chocolate Brown
Additional information
| Brand | Dacasso Limited, Inc |
|---|---|
| Product Type | Desk Pad |
| Backing Material | Felt |
| Backing Color | Brown |
| Product Color | Chocolate Brown |
| Product Material | Top Grain Leather |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Shape | Rectangle |
| Recycled | No |
| Post Consumer Waste% | 2000-01-01T06:00:00.000Z |
| Width | 22" |
| Depth | 14" |
| Brand Name | Dacasso |
| Features | Side Rail |
| Manufacturer | Dacasso Limited, Inc |
| Product Name | Leather Desk Pad |
| Manufacturer Part Number | P3428 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Side-rail desk pad features a top-grain leather exterior with a faux-leather writing surface to provide a stylish way to protect your desktop from scuffs and scratches. Its smooth velveteen lining on the bottom offers excellent protection where you need it most. Desk pad can be safely used with blotter paper.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Thickness | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
Dacasso Leather Desk Pad – Rectangle – 22″ Width x 14″ Depth – Felt Brown Backing – Top Grain Leather – Chocolate Brown
Additional information
| Brand | Dacasso Limited, Inc |
|---|---|
| Product Type | Desk Pad |
| Backing Material | Felt |
| Backing Color | Brown |
| Product Color | Chocolate Brown |
| Product Material | Top Grain Leather |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Shape | Rectangle |
| Recycled | No |
| Post Consumer Waste% | 2000-01-01T06:00:00.000Z |
| Width | 22" |
| Depth | 14" |
| Brand Name | Dacasso |
| Features | Side Rail |
| Manufacturer | Dacasso Limited, Inc |
| Product Name | Leather Desk Pad |
| Manufacturer Part Number | P3428 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Side-rail desk pad features a top-grain leather exterior with a faux-leather writing surface to provide a stylish way to protect your desktop from scuffs and scratches. Its smooth velveteen lining on the bottom offers excellent protection where you need it most. Desk pad can be safely used with blotter paper.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Thickness | 2001-01-01T06:00:00.000Z |











