Dac Stax Monitor Riser Block Kit with 2 Usb Charging Ports
Login to View Prices
DAC Stax Monitor Riser Block Kit with 2 USB Charging Ports – 6″ Length x 1.5″ Width x 1.5″ Height – Black
Additional information
| Brand | First Base, Inc |
|---|---|
| Product Type | Riser |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 30% |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 1.5" |
| Width | 1.5" |
| Brand Name | DAC |
| Features | Sturdy |
| Length | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Manufacturer | First Base, Inc |
| Product Name | Stax Monitor Riser Block Kit with 2 USB Charging Ports |
| Manufacturer Part Number | 2270 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Riser blocks kit offers a simple way to add a two-port USB charging hub to your current DAC monitor riser. Riser blocks increase the height of your monitor riser by 1-1/4" to keep your monitor at a comfortable viewing level. Sturdy construction sits securely on your desktop. Kit includes one riser block with USB charging hub, two regular riser blocks, and 3' charging cable.</p> |
| Packaged Quantity | 3 / Set |
| Package Contents | <ul> <li>1 x Riser Block with USB charging hub</li> <li>2 x Regular Riser Blocks</li> <li>3' Charging Cable</li> </ul> |
Dac Stax Monitor Riser Block Kit with 2 Usb Charging Ports
Login to View Prices
DAC Stax Monitor Riser Block Kit with 2 USB Charging Ports – 6″ Length x 1.5″ Width x 1.5″ Height – Black
Additional information
| Brand | First Base, Inc |
|---|---|
| Product Type | Riser |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 30% |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 1.5" |
| Width | 1.5" |
| Brand Name | DAC |
| Features | Sturdy |
| Length | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Manufacturer | First Base, Inc |
| Product Name | Stax Monitor Riser Block Kit with 2 USB Charging Ports |
| Manufacturer Part Number | 2270 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Riser blocks kit offers a simple way to add a two-port USB charging hub to your current DAC monitor riser. Riser blocks increase the height of your monitor riser by 1-1/4" to keep your monitor at a comfortable viewing level. Sturdy construction sits securely on your desktop. Kit includes one riser block with USB charging hub, two regular riser blocks, and 3' charging cable.</p> |
| Packaged Quantity | 3 / Set |
| Package Contents | <ul> <li>1 x Riser Block with USB charging hub</li> <li>2 x Regular Riser Blocks</li> <li>3' Charging Cable</li> </ul> |












