DAC Portable and Adjustable Laptop/Tablet Stand – Notebook, Tablet, Cell Phone Support – Aluminum Alloy – Black
Additional information
| Brand | First Base, Inc |
|---|---|
| Product Type | Cooling Stand |
| Product Color | Black |
| Product Material | Aluminum Alloy |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Post Consumer Waste% | 2000-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Height | 5.5" |
| Width | 6.5" |
| Brand Name | DAC |
| Length | 9.5" |
| Manufacturer | First Base, Inc |
| Product Name | Portable and Adjustable Laptop/Tablet Stand |
| Device Supported | Cell Phone |
| Manufacturer Part Number | 21684 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Laptop stand features a compact design for a simple way to keep your laptop at an optimal viewing angle when you're away from home. Compact, light design stores easily for easy travel. Sturdy construction sits securely on surfaces to prevent tipping during use. Laptop stand is perfect for holding laptops, tablets, books and more.</p> |
DAC Portable and Adjustable Laptop/Tablet Stand – Notebook, Tablet, Cell Phone Support – Aluminum Alloy – Black
Additional information
| Brand | First Base, Inc |
|---|---|
| Product Type | Cooling Stand |
| Product Color | Black |
| Product Material | Aluminum Alloy |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Post Consumer Waste% | 2000-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Height | 5.5" |
| Width | 6.5" |
| Brand Name | DAC |
| Length | 9.5" |
| Manufacturer | First Base, Inc |
| Product Name | Portable and Adjustable Laptop/Tablet Stand |
| Device Supported | Cell Phone |
| Manufacturer Part Number | 21684 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Laptop stand features a compact design for a simple way to keep your laptop at an optimal viewing angle when you're away from home. Compact, light design stores easily for easy travel. Sturdy construction sits securely on surfaces to prevent tipping during use. Laptop stand is perfect for holding laptops, tablets, books and more.</p> |










