Collaborative Power Pod – White – 3-prong – 5 x AC Power, 4 x USB – 8 ft Cord – White
Additional information
| Brand | Fellowes, Inc. |
|---|---|
| Product Type | Power Strip |
| Additional Warranty Informati | <p>1 year</p> |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | China |
| Cord Length | 8 ft |
| Height | 7.5" |
| Width | 7.5" |
| Depth | 2.3" |
| Certifications & Standards | <p>UL Listed Certification</p> |
| Receptacles | 4 x USB |
| Brand Name | Fellowes |
| Plug/Connector Type | 3-prong |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Product Name | Collaborative Power Pod |
| Manufacturer Part Number | 9806401 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Power pod features a circular design that complements collaborative environments to provide easy access to power for multiple people at once. 5 AC outlets and four, 3.1-amp USB ports allow you to convenient power an assortment of devices. 8' cord with a right-angle plug allows you to easily connect to a nearby wall outlet without requiring an extension cord. 900 joules of surge protection help keep your devices safe from unexpected surges.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Weight (Approximate) | 2.20 lb |
Collaborative Power Pod – White – 3-prong – 5 x AC Power, 4 x USB – 8 ft Cord – White
Additional information
| Brand | Fellowes, Inc. |
|---|---|
| Product Type | Power Strip |
| Additional Warranty Informati | <p>1 year</p> |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | China |
| Cord Length | 8 ft |
| Height | 7.5" |
| Width | 7.5" |
| Depth | 2.3" |
| Certifications & Standards | <p>UL Listed Certification</p> |
| Receptacles | 4 x USB |
| Brand Name | Fellowes |
| Plug/Connector Type | 3-prong |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Product Name | Collaborative Power Pod |
| Manufacturer Part Number | 9806401 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Power pod features a circular design that complements collaborative environments to provide easy access to power for multiple people at once. 5 AC outlets and four, 3.1-amp USB ports allow you to convenient power an assortment of devices. 8' cord with a right-angle plug allows you to easily connect to a nearby wall outlet without requiring an extension cord. 900 joules of surge protection help keep your devices safe from unexpected surges.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Weight (Approximate) | 2.20 lb |
Collaborative Power Pod – White – 3-prong – 5 x AC Power, 4 x USB – 8 ft Cord – White
Additional information
| Brand | Fellowes, Inc. |
|---|---|
| Product Type | Power Strip |
| Additional Warranty Informati | <p>1 year</p> |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | China |
| Cord Length | 8 ft |
| Height | 7.5" |
| Width | 7.5" |
| Depth | 2.3" |
| Certifications & Standards | <p>UL Listed Certification</p> |
| Receptacles | 4 x USB |
| Brand Name | Fellowes |
| Plug/Connector Type | 3-prong |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Product Name | Collaborative Power Pod |
| Manufacturer Part Number | 9806401 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Power pod features a circular design that complements collaborative environments to provide easy access to power for multiple people at once. 5 AC outlets and four, 3.1-amp USB ports allow you to convenient power an assortment of devices. 8' cord with a right-angle plug allows you to easily connect to a nearby wall outlet without requiring an extension cord. 900 joules of surge protection help keep your devices safe from unexpected surges.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Weight (Approximate) | 2.20 lb |
Collaborative Power Pod – White – 3-prong – 5 x AC Power, 4 x USB – 8 ft Cord – White
Additional information
| Brand | Fellowes, Inc. |
|---|---|
| Product Type | Power Strip |
| Additional Warranty Informati | <p>1 year</p> |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | China |
| Cord Length | 8 ft |
| Height | 7.5" |
| Width | 7.5" |
| Depth | 2.3" |
| Certifications & Standards | <p>UL Listed Certification</p> |
| Receptacles | 4 x USB |
| Brand Name | Fellowes |
| Plug/Connector Type | 3-prong |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Product Name | Collaborative Power Pod |
| Manufacturer Part Number | 9806401 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Power pod features a circular design that complements collaborative environments to provide easy access to power for multiple people at once. 5 AC outlets and four, 3.1-amp USB ports allow you to convenient power an assortment of devices. 8' cord with a right-angle plug allows you to easily connect to a nearby wall outlet without requiring an extension cord. 900 joules of surge protection help keep your devices safe from unexpected surges.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Weight (Approximate) | 2.20 lb |













