Champion Sports Plastic Bowling Pin Set – 10 Pack
Additional information
| Brand | Champion Sports |
|---|---|
| Product Type | Bowling Pin |
| Product Color | White |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Height | 15" |
| Brand Name | Champion Sports |
| Manufacturer | Champion Sports |
| Product Name | Plastic Bowling Pin Set |
| Manufacturer Part Number | BP10 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Bowling Pin Set is fun for everyone to bowl safely indoors or outdoors. This set includes 10 plastic bowling pins, a setup sheet (pattern stat) and score pad. Bowling pins are white and have a red ring around the neck. Fill with sand for added weight.</p> |
| Packaged Quantity | 10 |
| Weight (Approximate) | 7 lb |
Champion Sports Plastic Bowling Pin Set – 10 Pack
Additional information
| Brand | Champion Sports |
|---|---|
| Product Type | Bowling Pin |
| Product Color | White |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Height | 15" |
| Brand Name | Champion Sports |
| Manufacturer | Champion Sports |
| Product Name | Plastic Bowling Pin Set |
| Manufacturer Part Number | BP10 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Bowling Pin Set is fun for everyone to bowl safely indoors or outdoors. This set includes 10 plastic bowling pins, a setup sheet (pattern stat) and score pad. Bowling pins are white and have a red ring around the neck. Fill with sand for added weight.</p> |
| Packaged Quantity | 10 |
| Weight (Approximate) | 7 lb |











