C-Line Heavyweight Industrial Poly Zip Bags – 8-1/2 x 11, 50/BX, 47911
Additional information
| Brand | C-Line Products, Inc |
|---|---|
| Product Type | Storage Bag |
| Additional Warranty Informati | <p>This product will be cheerfully replaced with one of equal value if defective in materials, manufacturing or packaging at the time of purchase. Except for such replacement, this product is sold without warranty or liability even though defect, damage or loss is caused by negligence or other fault.</p> |
| Product Material | Poly |
| Country Of Origin | China |
| Bag Width | 8.50" |
| Bag Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | C-Line |
| Features | Water Proof |
| Manufacturer | C-Line Products, Inc |
| Product Name | Letter-size Heavyweight Poly Zip Bags |
| Application/Usage | Storage |
| Manufacturer Part Number | 47911 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Heavy-gauge bags let you store everything from reports to paper clips. Poly Zip seal provides total protection for the contents. Airtight, waterproof bags are single hole-punched at the top for easy hanging.</p> |
| Packaged Quantity | 50 / Box |
C-Line Heavyweight Industrial Poly Zip Bags – Oversized For Green Bar Computer Paper, 13 x 16-3/4 x 2, 50/BX, 47014
Additional information
| Brand | C-Line Products, Inc |
|---|---|
| Product Type | Storage Bag |
| Additional Warranty Informati | <p>This product will be cheerfully replaced with one of equal value if defective in materials, manufacturing or packaging at the time of purchase. Except for such replacement, this product is sold without warranty or liability even though defect, damage or loss is caused by negligence or other fault.</p> |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Poly |
| Country Of Origin | China |
| Bag Width | 13" |
| Bag Length | 16.75" |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | C-Line |
| Features | Punched |
| Manufacturer | C-Line Products, Inc |
| Product Name | Oversized Heavyweight Poly Zip Bags |
| Application/Usage | Paper Sheet |
| Manufacturer Part Number | 47014 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Heavy-gauge bags let you store everything from reports to paper clips. Poly Zip seal provides total protection for the contents. Airtight, waterproof bags are single hole-punched at the top for easy hanging. Oversized design and 2" capacity accommodate long reports made with green-bar computer paper.</p> |
| Packaged Quantity | 50 / Box |













