Business Source Punched Laser Index Dividers – 5 Blank Tab(s) – 8.5″ Divider Width x 11″ Divider Length – Letter – 3 Hole Punched – White Paper Divider – White Tab(s) – 25 / Box
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Index Divider |
| Divider Color | White |
| Sheet Standard | Letter |
| Number Of Holes Punched | 3 |
| Divider Material | Paper |
| Punched Hole Size | 0.28" |
| Divider Width | 8.5" |
| Divider Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Total Number Of Tabs | 5 |
| Tab Style | Blank |
| Country Of Origin | United States |
| Tab Color | White |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Post Consumer Waste% | 30% |
| Assembly Required | No |
| Certifications & Standards | <p>FSC Certified</p> |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Punched |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Punched Laser Index Dividers |
| Manufacturer Part Number | 36685 |
| Marketing Information | <p>Customize tab titles and create professional dividers using these index dividers and laser printers. Standard software programs provide label layouts for quicker and easier formatting. The labels virtually disappear when applied to tabs on the side of dividers. Dividers are three-hole punched with Mylar reinforcement around the 9/32" holes for use in standard binders. Dividers include easy-to-follow instructions.</p> |
| Packaged Quantity | 25 / Box |
| Package Contents | <ul><li>36685 Punched Laser Index Divider</li><li>Instructions</li></ul> |
Business Source Punched Laser Index Dividers – 8 Blank Tab(s) – 8.5″ Divider Width x 11″ Divider Length – Letter – 3 Hole Punched – White Paper Divider – White Tab(s) – 25 / Box
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Index Divider |
| Divider Color | White |
| Sheet Standard | Letter |
| Number Of Holes Punched | 3 |
| Divider Material | Paper |
| Punched Hole Size | 0.28" |
| Divider Width | 8.5" |
| Divider Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Total Number Of Tabs | 8 |
| Tab Style | Blank |
| Country Of Origin | United States |
| Tab Color | White |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Post Consumer Waste% | 30% |
| Assembly Required | No |
| Certifications & Standards | <p>FSC Certified</p> |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Punched |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Punched Laser Index Dividers |
| Manufacturer Part Number | 36687 |
| Marketing Information | <p>Customize tab titles and create professional dividers using these index dividers and laser printers. Standard software programs provide label layouts for quicker and easier formatting. The labels virtually disappear when applied to tabs on the side of dividers. Dividers are three-hole punched with Mylar reinforcement around the 9/32" holes for use in standard binders. Dividers include easy-to-follow instructions.</p> |
| Packaged Quantity | 25 / Box |
| Package Contents | <ul><li>36687 Punched Laser Index Divider</li><li>Instructions</li></ul> |













