Business Source Dual Shot Full-strip Stapler – 20 of 20lb Paper Sheets Capacity – 210 Staple Capacity – Full Strip – 1/4″ Staple Size – Black
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Desktop Stapler |
| Additional Warranty Informati | <p>LIMITED ONE YEAR</p> |
| Sheet Capacity | 20 of 20lb Paper |
| Stapler Type | Full Strip |
| Product Color | Black |
| Sheet Basis Weight | 20 lb |
| Product Material | Plastic |
| Staple Size | 2001-01-04T06:00:00.000Z |
| Staple Capacity | 210 |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Soft Grip |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Dual Shot Full-strip Stapler |
| Application/Usage | Paper |
| Manufacturer Part Number | 62830 |
| Marketing Information | <p>Full-Strip Desktop Stapler fastens up to 20 sheets of 20 lb. paper at a time. Use the rotating anvil for stapling or pinning. Open for tacking. Provides sturdy soft handle grip and base made possible by advanced dual shot plastic injection molding. Stapler uses a full strip (210 staples) of standard 1/4" staples.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |
Business Source Dual Shot Full-strip Stapler – 20 of 20lb Paper Sheets Capacity – 210 Staple Capacity – Full Strip – 1/4″ Staple Size – Black
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Desktop Stapler |
| Additional Warranty Informati | <p>LIMITED ONE YEAR</p> |
| Sheet Capacity | 20 of 20lb Paper |
| Stapler Type | Full Strip |
| Product Color | Black |
| Sheet Basis Weight | 20 lb |
| Product Material | Plastic |
| Staple Size | 2001-01-04T06:00:00.000Z |
| Staple Capacity | 210 |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Soft Grip |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Dual Shot Full-strip Stapler |
| Application/Usage | Paper |
| Manufacturer Part Number | 62830 |
| Marketing Information | <p>Full-Strip Desktop Stapler fastens up to 20 sheets of 20 lb. paper at a time. Use the rotating anvil for stapling or pinning. Open for tacking. Provides sturdy soft handle grip and base made possible by advanced dual shot plastic injection molding. Stapler uses a full strip (210 staples) of standard 1/4" staples.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |
Business Source Dual Shot Full-strip Stapler – 20 of 20lb Paper Sheets Capacity – 210 Staple Capacity – Full Strip – 1/4″ Staple Size – Black
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Desktop Stapler |
| Additional Warranty Informati | <p>LIMITED ONE YEAR</p> |
| Sheet Capacity | 20 of 20lb Paper |
| Stapler Type | Full Strip |
| Product Color | Black |
| Sheet Basis Weight | 20 lb |
| Product Material | Plastic |
| Staple Size | 2001-01-04T06:00:00.000Z |
| Staple Capacity | 210 |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Soft Grip |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Dual Shot Full-strip Stapler |
| Application/Usage | Paper |
| Manufacturer Part Number | 62830 |
| Marketing Information | <p>Full-Strip Desktop Stapler fastens up to 20 sheets of 20 lb. paper at a time. Use the rotating anvil for stapling or pinning. Open for tacking. Provides sturdy soft handle grip and base made possible by advanced dual shot plastic injection molding. Stapler uses a full strip (210 staples) of standard 1/4" staples.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |
Business Source Dual Shot Full-strip Stapler – 20 of 20lb Paper Sheets Capacity – 210 Staple Capacity – Full Strip – 1/4″ Staple Size – Black
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Desktop Stapler |
| Additional Warranty Informati | <p>LIMITED ONE YEAR</p> |
| Sheet Capacity | 20 of 20lb Paper |
| Stapler Type | Full Strip |
| Product Color | Black |
| Sheet Basis Weight | 20 lb |
| Product Material | Plastic |
| Staple Size | 2001-01-04T06:00:00.000Z |
| Staple Capacity | 210 |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Soft Grip |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Dual Shot Full-strip Stapler |
| Application/Usage | Paper |
| Manufacturer Part Number | 62830 |
| Marketing Information | <p>Full-Strip Desktop Stapler fastens up to 20 sheets of 20 lb. paper at a time. Use the rotating anvil for stapling or pinning. Open for tacking. Provides sturdy soft handle grip and base made possible by advanced dual shot plastic injection molding. Stapler uses a full strip (210 staples) of standard 1/4" staples.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |











