Business Source Drawer Storage Boxes – External Dimensions: 12.5″ Width x 23.3″ Depth x 10.3″Height – Media Size Supported: Letter – Light Duty – Stackable – White – For File – Recycled – 6 / Carton
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Storage Case |
| Media Size Supported | Letter |
| Environmental Certification | Sustainable Forestry Initiative (SFI) |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Strength | Light Duty |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1950-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Height | 10.3" |
| Width | 12.5" |
| Depth | 23.3" |
| Case Style | Drawer |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Durable |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Drawer Storage Boxes |
| Application/Usage | File |
| Manufacturer Part Number | 26754 |
| Marketing Information | <p>Storage drawer file is designed for light-duty stacking and storing of letter-size files. Stack up to two units high. Each drawer file features thick drawer panels for enhanced strength and durability. Plastic drawer handle offers easy file access. Storage drawer contains a high percentage of recycled material.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Stackable | Yes |
Business Source Drawer Storage Boxes – External Dimensions: 15.5″ Width x 23.3″ Depth x 10.3″Height – Media Size Supported: Legal – Light Duty – Stackable – White – For File – Recycled – 6 / Carton
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Storage Case |
| Media Size Supported | Legal |
| Environmental Certification | Sustainable Forestry Initiative (SFI) |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Strength | Light Duty |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1950-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Height | 10.3" |
| Width | 15.5" |
| Depth | 23.3" |
| Case Style | Drawer |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Durable |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Drawer Storage Boxes |
| Application/Usage | File |
| Manufacturer Part Number | 26755 |
| Marketing Information | <p>Storage drawer file is designed for light-duty stacking and storing of legal-size files. Stack up to two units high. Each drawer file features thick drawer panels for enhanced strength and durability. Plastic drawer handle offers easy file access. Storage drawer contains a high percentage of recycled material.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Stackable | Yes |













